Włamanie do Omiai: wyciekło 1,7 miliona danych użytkowników

25/05/2021 07:43

Net Marketing, firma odpowiedzialna za aplikację randkową Omiai, ogłoszenie doświadczył ataku na ponad 1,7 miliona przeszłych lub obecnych użytkowników, którzy zostali dotknięci naruszeniem ochrony danych. Co najmniej jednemu hakerowi udało się zinfiltrować serwery.

Włamanie do Omiai: wyciekło 1,7 miliona danych użytkowników

Dane z włamania do Omiai dotyczą okresu od stycznia 2018 do kwietnia 2021. Innymi słowy, są dość obszerne. Dane to imiona i nazwiska, adresy, daty urodzenia, a nawet dokumenty, takie jak dowody osobiste, paszporty czy nawet karty ubezpieczenia zdrowotnego. Te elementy służą do weryfikacji wieku użytkowników. Z drugiej strony Net Marketing zapewnia, że ​​włamanie nie odnosiło się do żadnych danych bankowych, ponieważ wszystko jest zarządzane osobno przez firmę finansową.

Te ujawnienia doprowadziły do ​​upadku giełdy Net Marketing w Tokio w poniedziałek - jej udział spadł o ponad 19% na zamknięciu.

Omiai, co oznacza japońskie zorganizowane randki dla singli, jest jedną z najpopularniejszych tego typu aplikacji w Japonii. Wyróżnia się poszukiwanie poważnych związków. Platforma miała w kwietniu prawie 6,9 ​​mln użytkowników. We wrześniu ubiegłego roku zgłosił 50 milionów pasujących par. Oznacza to, że dwie osoby stwierdziły, że są zainteresowane profilem drugiej osoby i dlatego mogą się skontaktować, aby lepiej się poznać.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up