Obcy: jak będą wyglądać?

21/06/2021 21:44

Wyobrażenie, jakie mamy o kosmitach, jest często przekazywane przez filmy science fiction. Dla nas, którzy mówimy o kosmitach, mówimy o małych zielonych ludzikach z wyłupiastymi oczami. A jeśli obcy nie wyglądają tak samo? To pytanie zadał badacz Seth Shostak, dyrektor programu Alien Intelligence Research Program (MIEJSCE).

Ten ostatni poświęcił swoją karierę poszukiwaniu kosmitów. W artykule opublikowanym niedawno na stronie The Guardian, Seth Shostak sformułował nową hipotezę na ich temat. opracował obrazek tych istot z innych miejsc, co nie ma nic wspólnego z naszym wyobrażeniem o nich.

Kredyt Pixabay / Paweł86

Dla Setha Shostaka kosmici to istoty przypominające sztuczną inteligencję.

Istoty o wyższej inteligencji

Mimo tych oświadczeń Seth Shostak uważa, że ​​szanse na znalezienie kosmitów są niewielkie. I to, nawet jeśli mocno wierzysz w jego istnienie.

„Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że w naszej galaktyce są istoty pozaziemskie. Ale nie sądzę, żeby kręcili się w naszej przestrzeni powietrznej. Ani teraz, ani w czasach historycznych ”On zadeklarował.

To nie powstrzymuje cię przed wyobrażeniem sobie, jak by wyglądały. Według niego nie mieliby z nami nic wspólnego.

„Jest mało prawdopodobne, że obcy przybywający na naszą planetę są formami życia opartymi na węglu. Twoje zdolności poznawcze prawdopodobnie nie będą napędzane przez tę samą gąbczastą masę komórek, którą nazywamy mózgiem. Z pewnością wykroczyli poza inteligencję biologiczną, a nawet poza samą biologię. "

Przeczytaj także: Obcy, superkomputery, aby znaleźć obcą cywilizację?

Bardziej zaawansowana cywilizacja

Seth Shostak wyjaśnił, że innymi słowy, kosmici „On by nie żył. W swoim artykule nie wyklucza, że ​​we Wszechświecie mogą istnieć cywilizacje bardziej zaawansowane niż my. Seth Shostak zakłada, że ​​nasz układ słoneczny jest stosunkowo młody. Dlatego dla niego muszą istnieć starsze i bardziej cywilizowane systemy.

Opierając się na prawach fizyki wyjaśnia, że ​​jednak niemożliwe byłoby dla nas zweryfikowanie jego istnienia.

„Niezwykle trudno jest przekroczyć lata świetlne w przestrzeni kosmicznej w czasie krótszym niż jedno życie”., powiedział.

Jak mówi Seth Shostak, taka podróż „Nie przyciągnie biologicznych pasażerów, którzy umrą na długo przed dotarciem do celu”. "Powiązane posty

Go up