Steven Spielberg podpisuje kontrakt z Netflixem na kilka filmów

21/06/2021 20:43

Netflix zdołał przyciągnąć sławę w kinie firma ze Stevenem Spielbergiem. Twórca filmu, za pośrednictwem swojej firmy produkcyjnej Amblin Partners, będzie produkować kilka filmów rocznie dla serwisu streamingowego.

Steven Spielberg

Steven Spielberg i Netflix podpisują umowę

Szczegóły dotyczące umowy między Netflix i Stevenem Spielbergiem z Amblin Partners są dość proste. Czy filmy będą tylko przesyłane strumieniowo? Czy też będą mieli prawo do premiery kinowej? Czy zawsze będą świetnymi filmami, czy możemy spodziewać się bardziej poufnych filmów fabularnych? W tej chwili nie ma żadnych szczegółów.

Amblin Partners wyprodukował kilka filmów w ostatnich latach, m.in 1917, Zielona księga: na drogach południa Tak Jurassic World: Upadłe królestwo. Dwa pierwsze otrzymały w szczególności Oscary. 1917 zdobył Oscary za najlepsze zdjęcia, najlepszy miks dźwiękowy i najlepsze efekty wizualne. Co się tyczy Zielona księga: na drogach południaTo także trzy Oscary, w tym ten dla najlepszego filmu.

Na początku nie całkiem gotowy do przesyłania strumieniowego

Umowa między Amblin Partners i Netflix jest punktem zwrotnym dla Stevena Spielberga, który od dawna bardzo krytycznie odnosi się do transmisji, szczególnie zaniepokojony zagrożeniem, jakie stanowi dla kina kinowego. Podczas trasy promocyjnej swojego filmu Gotowy gracz pierwszy W 2018 roku amerykański reżyser otwarcie skrytykował sposób, w jaki platformy streamingowe zadowalały się wyświetlaniem niektórych filmów tylko przez tydzień w bardzo ograniczonej liczbie kin, aby umożliwić im spełnienie kryteriów kwalifikacyjnych do Oscarów. Te filmy fabularne nie powinny kwalifikować się do nominacji do Oscara, powiedział brytyjskiemu kanałowi ITV.

„Kiedy zaangażujesz się w format telewizyjny, stajesz się filmem telewizyjnym”dodał dwukrotny zdobywca Oscara dla najlepszego reżysera. W kwietniu 2019 r. naprawił sytuację w wywiadzie dla New York Times, twierdząc, że nigdy nie miał sprzeciwu wobec platform. Od tego czasu Steven Spielberg wyreżyserował odcinki serialu dla Apple TV+. Fantastyczne historie, przesłany w zeszłym roku.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up