Skip to content

Hack na Facebooku: Mark Zuckerberg wśród 533 milionów użytkowników

7 kwietnia, 2021

Dane 533 milionów użytkowników Facebooka wyciekły w ten weekend po włamaniu, a jednym z nich był nikt inny jak Mark Zuckerberg. W rzeczywistości informacje o prezesie sieci społecznościowej, w tym jego numer telefonu komórkowego, są dostępne w bazie danych.

Mark Zuckerberg

Nawet Mark Zuckerberg jest dotknięty włamaniem do Facebooka

Obecność Marka Zuckerberga w bazie danych włamań do Facebooka skłoniła niektórych do podjęcia próby. Na przykład użytkownicy używali numeru telefonu administratora w różnych usługach, aby sprawdzić, czy jest na nim. Okazuje się, że korzysta z Signal, systemu szyfrowanych wiadomości, który konkuruje z WhatsApp. Może wywołać uśmiech na twarzy, gdy wiesz, że WhatsApp jest własnością Facebooka. Czy powinniśmy rozumieć, że Mark Zuckerberg woli Signal od WhatsApp ze względu na lepszą prywatność?

Ze swojej strony Facebook zapewnia, że ​​dane o wartości 553 milionów dolarów pochodzą z 2019 roku. Nie jest to jednak pocieszające, ponieważ wiele z nich nie zmienia się w ciągu kilku lat. Dane, o których mowa, to imiona i nazwiska, numery telefonów, (czasami) adresy e-mail, identyfikator Facebooka, ostatnio odwiedzane miejsce, daty urodzenia, biografie, status związku i data utworzenia konta.

Platforma określa, że ​​metoda używana do pobierania danych jest zablokowana. W tym samym czasie sieć społecznościowa nie przeprosiła.