W Chinach naukowcy zmusili samce szczurów do rodzenia młodych

21/06/2021 22:45

Chińscy naukowcy przybył aby samce szczurów rodziły młode. Zastosowana metoda bardzo przypomina pochodzenie potwora Frankensteina.

Ten wyczyn można przypisać zespołowi z Uniwersytetu Medycznego Marynarki Wojennej w Szanghaju. Udało mu się odtworzyć model ciąży u samca szczura. Eksperyment naukowy przypominający nieco metodę profesora Victora Frankensteina. Dla przypomnienia ten ostatni to fikcyjna postać ze słynnej powieści. Frankenstein czyli współczesny Prometeusz przez Mary Shelley. Szalony naukowiec udaje się ożywić sztuczną istotę, zbierając różne części zwłok.

Śledziony w stogu siana
Pixabay kredyty

Chińscy naukowcy uciekli się do tak chorobliwej metody, która polegała na połączeniu mężczyzny i kobiety oraz przeszczepieniu narządu.

Wstępna publikacja, która ukazała się w Biosciences Archive BioRxiv, opisuje czteroetapową procedurę. Samce szczurów urodziły zdrowe młode.

Punkt zwrotny w badaniach nad rozmnażaniem ssaków

Pierwszym krokiem było sparowanie samca szczura z samicą na poziomie skóry. Następnie oba okazy podzieliły się swoją krwią. W kolejnym kroku naukowcy przeszczepili macicę innej samicy mężczyźnie. Zarodki zostały następnie wszczepione mężczyźnie i samicy. Zespół badawczy umożliwił rozwój zarodków przez 21½ dnia przed wykonaniem cięcia cesarskiego. Czwartym i ostatnim krokiem było oddzielenie szczurów.

Samce były w stanie przeżyć trzy miesiące po operacji. Myszom powstałym w wyniku eksperymentu udało się osiągnąć dorosłość bez żadnych problemów zdrowotnych. Jednak nie wszystkie embriony przeżyły. Wstępnie wspomina się o nienormalnie martwych płodach. Ich morfologia i kolory odróżniały je od normalnych płodów. Według raportu zgony były spowodowane obrzękiem lub atrofią łożyska.

« Po raz pierwszy zbudowaliśmy model ciąży u samca ssaka. Nasze badanie ujawnia możliwość normalnego rozwoju embrionalnego u samców ssaków, co może mieć głęboki wpływ na badania w dziedzinie biologii rozrodu. W artykule podsumowują badacze.

Przeczytaj także: 8 produktów spożywczych, które możesz zjeść po upływie daty ważności

Doświadczenie, które nie wszystkich zachwyca

Victor Frankenstein oddaje się obrzydliwej praktyce, aby ożywić swoje stworzenie w powieści. To wciąż fikcja.

Z drugiej strony badanie chińskie jest bardzo realne. Nie wszystkim przypadnie do gustu, zwłaszcza stowarzyszenia Za etykę w leczeniu zwierząt (PETA). Jego doradca Emily McIvor mówi tylko o nikczemnym badaniu ” ustalić, czy mogą mieć dzieci Po torturowaniu szczurów. " Chirurgiczne złożenie dwóch wrażliwych szczurów, które przetrwały okaleczenia i tygodnie długotrwałego cierpienia, jest nieetyczne i jest nauką Frankensteina. McIvor powiedział Daily Mail.Powiązane posty

Go up