Czy zauważyłeś ten zabawny szczegół dotyczący Miss Minute?

21/06/2021 19:42

Loki jest na dobrej drodze, aby stać się nową serią wydarzeń Disney+. Wciągająca fabuła, mocno dopracowane postacie, zrujnowane pisanki, nienaganna realizacja, serial wydaje się mieć same walory. To prawdopodobnie wyjaśnia, dlaczego znajduje się w centrum wielu teorii. A po VAT jest jeden, który w szczególności wskazuje na… Miss Minute.

Teoria, która powinna… zainteresowań wszyscy fani serii.

Miss Minute, postać większa niż oczekiwano – napisy Marvel
Miss Minute, postać większa niż oczekiwano – napisy Marvel

Uwaga, reszta tego artykułu zawiera wiele spoilerów dotyczących pierwszych dwóch odcinków Lokiego. Więc najlepiej nie czytać dalej, jeśli ich jeszcze nie widziałeś… lub jeśli nie chcesz wiedzieć nic o tym, co potencjalnie może Cię czekać w kilku następnych odcinkach.

Loki i tajemnica VAT

Loki skupia się, jak zapewne już wiesz, na postaci o tym samym imieniu. Postać przedstawiona z Thorem, którą później mogliśmy znaleźć w Avengers. Został również zabity przez Thanosa.

Jak może wrócić? Właściwie to proste: dzięki świętemu wieloświatowi. Multiwers, który będzie sercem czwartej fazy Marvel Cinematic Universe.

Dlatego w Lokim Bogu Złośliwości udaje się uciec przed Avengersami, kradnąc Tesserakt. Jednak jego ucieczka skutkuje stworzeniem nowej rzeczywistości, do której zmierza. Ledwo wyleczony z emocji, musi stawić czoła dziwnym żołnierzom, którzy przebijają się przez portal. To jest VAT, czyli Tribunal des Variations Anachroniques.

W dalszej części pierwszego odcinka dowiadujemy się, że Wszechświat został dotknięty wojną czasu. Wojna, która zmierzyła się z kilkoma równoległymi światami. Aż do interwencji Strażników Czasu. Strażnicy, którzy połączyli wszystkie rzeczywistości, aby dać początek jednemu przepływowi czasu. VAT ze swojej strony ma za zadanie uczynić ten przepływ jedynym, który istnieje, a zatem interweniuje od momentu, gdy jednostka rodzi nową rzeczywistość poprzez podejmowanie nieprzewidzianych decyzji.

Osoby zwane Wariantami. Loki jest oczywiście jednym z nich i gdy przygotowuje się do stawienia czoła własnej zagładzie, zostaje uratowany przez Mobiusa, członka TVA, który postanawia wziąć go pod swoje skrzydła i wykorzystać do polowania na kolejny bardzo niebezpieczny wariant. Pani Loki.

A panna Minute?

Po zwerbowaniu przez Mobiusa, Loki dowiaduje się wiele o IVA, a zwłaszcza, że ​​czas nie płynie w jego rzeczywistości w ten sam sposób.

Co prowadzi nas do tej słynnej teorii Miss Minute.

Miss Minute zajmuje w serialu ważną rolę. W pierwszym odcinku to właśnie ta maskotka wyjaśnia przybyszom, jak działa TVA… i co ich czeka. W drugim odcinku pojawia się ponownie, tym razem by wyszkolić Lokiego i nauczyć go podstaw.

Teraz dokładnie, jeśli przyjrzysz się uważnie postaci, zauważysz, że jego zegarek nie ma 12 znaków jak tradycyjny zegarek… ale 16. Co zatem sprowadza nas z powrotem do tej wymiany z Mobiusem: czas VAT nie ma nic wspólnego z tym. z. Zobacz w czasie rzeczywistym.

Postać, która musi zyskać na znaczeniu

Dlatego Miss Minute może być czymś więcej niż tylko zwierzęciem domowym, jako klucz do rozwikłania zagadki podatku VAT. A może nawet uzyskaj dostęp do Strażników Czasu.

Co ciekawe, w wywiadzie przeprowadzonym przez serwis ScreenrantKate Herron, dyrektor Loki, wyjaśniła, że ​​Miss Minute początkowo wyobrażała sobie siebie jako prostego zwierzaka, trochę jak Mr DNA w Jurassic Park.

Wyjaśnił jednak również, że postać szybko stała się ważna w fabule serialu. Tak bardzo, że scenarzyści wyobrażają sobie nowe intrygi, które go dotyczą.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up