ten zabawny błąd, który może zabić WiFi twojego iPhone'a

21/06/2021 07:27

ios Chociaż przez większość czasu działa dobrze, czasami pojawiają się również błędy. Ten ostatni wydaje się być jednym z najgorszych, ponieważ powoduje wyłączenie WiFi wiPhone. Zdecydowanie lub prawie. Wyjaśnienia

Historia pochodzi od niejakiego Carla Shou, inżyniera, który jest w szczególności twórcą secret.club. Pod koniec zeszłego tygodnia przeprowadzał testy na swoim iPhonie, kiedy odkrył szczególnie irytujący błąd związany z Wi-Fi.

iPhone 12 Pro Max w ręku

W rzeczywistości Carl nie jest typem, który używa wspólnych identyfikatorów SSID. W domu Twoje Wi-Fi ma zatem identyfikator SSID „% p% s% s% s% s% n”.

Identyfikator SSID do odrzucenia Wi-Fi iPhone’a

Jednak próbując połączyć się ze swoim iPhonem, miał niemiłą niespodziankę, gdy odkrył, że ten ostatni po prostu nie może tego zrobić. Co gorsza, jak pokazuje nagranie zamieszczone na Twitterze, próba połączenia się z tym identyfikatorem SSID również powodowała błąd iOS.

Szczególnie irytujący błąd, który uniemożliwia iPhone'owi ponowne aktywowanie połączenia Wi-Fi.

Carl oczywiście przystąpił do twardego restartu, aby spróbować wyjść z impasu, ale bezskutecznie. Ponowne uruchomienie nie zadziałało i nie naprawiło tego dziwnego błędu. Następnie próbował zmienić identyfikator SSID swojej sieci Wi-Fi, ponownie bezskutecznie. Operacja nie rozwiązała sytuacji.

Przeczytaj także: Apple będzie dystrybuować iPhone'y po jailbreaku

Wskazówka, jak rozwiązać tę sytuację.

Jeśli wierzyć komentarzom publikowanym przez innych internautów, błąd ten zadziałałby również w publicznych sieciach WiFi. I tak w przypadku sieci niechronionych. Dlatego użycie tego samego identyfikatora SSID miałoby takie same konsekwencje.

Z drugiej strony wydaje się, że istnieje sztuczka, aby odzyskać kontrolę nad Wi-Fi telefonu. Sztuczka polegająca na prostym zresetowaniu konfiguracji sieciowej połączenia Wi-Fi.

Teraz możemy sobie łatwo wyobrazić, jaki wpływ taki manewr może mieć na osoby niezaznajomione z platformą. Dlatego musimy mieć nadzieję, że Apple naprawi ten błąd w przyszłej wersji iOS.

Błąd, który przypomina innym

Niezależnie od tego należy przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy iOS został dotknięty takim błędem.

W rzeczywistości platforma doświadczyła innych i były one generalnie spowodowane przez system kodowania platformy. Wystarczyło więc wysłać wiadomość z określonymi znakami do właściciela iPhone'a, aby zablokować jego telefon.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up