Objawy wariantu delta nie są łatwe do zauważenia

18/06/2021 21:47

W Wielkiej Brytanii wariant Delta Covid-19, wcześniej znany jako wariant indyjski, obecnie odpowiada za około 96% zanieczyszczeń. Niedawno brytyjscy naukowcy ogłosili, że objawy związane z tym wariantem są coraz trudniejsze do wykrycia ponieważ często są mylone z innymi, mniej poważnymi chorobami.

Naukowcy twierdzą, że bóle głowy, katar i suchość w gardle są obecnie najczęstszymi objawami infekcji SARS-CoV-2. Z drugiej strony zwykłe objawy związane z Covid-19, takie jak utrata smaku i / lub zapachu, gorączka i kaszel, nie występują tak często jak wcześniej i nie należą już do głównych objawów.

Kobieta z maską na ulicy.
Pixabay kredyty

Specjaliści wyjaśniają, że młodzi ludzie, którzy nie zostali zaszczepieni lub otrzymali pojedynczą dawkę szczepionki, są obecnie najbardziej dotknięci wirusem, czasami nawet o tym nie wiedząc.

Objawy stają się mniej niepokojące

W wywiadzie na temat badania ZOE nad Covid-19, Tim Spector, profesor epidemiologii genetycznej w King's College London, wyjaśnił, że wariant Delta, który po raz pierwszy pojawił się w Indiach, będzie znacznie bardziej zaraźliwy, niż sądziliśmy. Według niego osoba zarażona tym wariantem może zarazić sześć innych osób bez ograniczeń zdrowotnych.

Wielka Brytania wdrożyłaBadanie ZOE w celu śledzenia ewolucji epidemii w kraju poprzez udział obywateli. Używają aplikacji do przekazywania danych. Od maja profesor i jego zespół starają się wymienić główne objawy Covid-19 wśród użytkowników aplikacji.

Wyniki badania pozwoliły im stwierdzić, że objawy wariantu Delta różnią się od objawów poprzednich. Według Tima Spectora, infekcja wariantem Delta wygląda jak przeziębienie w młodszych populacjach. „Oznacza to, że ludzie myślą, że mają sezonowe przeziębienie, więc imprezują i dlatego mogą nieświadomie przenosić wirusa” – wyjaśnił.

Rozszerzenie powstrzymywania w Wielkiej Brytanii

Od początku kampanii szczepień zaszczepiono większość osób starszych i wrażliwych. Natomiast najmłodsi w wieku 0-19 i 20-29 lat na ogół otrzymywali tylko jedną dawkę lub nie byli w ogóle zaszczepieni. Większość osób obecnie zarażonych w kraju należy do tych grup, co może wyjaśniać, dlaczego objawy stały się mniej niepokojące. Z tego powodu Tim Spector uważa, że ​​istotne jest ograniczenie przenoszenia wirusa wśród bardzo młodych osób.

W związku ze wzrostem liczby spraw związanych z wariantem Delta, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił w poniedziałek 14 czerwca, że ​​zniesienie ostatnich restrykcji sanitarnych w Wielkiej Brytanii zostanie przesunięte o cztery tygodnie. W rzeczywistości w ostatnich tygodniach liczba zanieczyszczeń w kraju znacznie wzrosła. Wzrósł z 2000 do 7000 dziennie wraz ze wzrostem liczby hospitalizacji.

Od początku pandemii Wielka Brytania była krajem w Europie o największej liczbie zgonów z powodu Covid-19.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up