a teraz wariant hybrydowy w Wietnamie

31/05/2021 18:43

Koronawirus zdecydowanie nie skończył się, aby ludzie o nim mówili! Ponieważ pandemia nadal zagraża życiu milionów ludzi, niektóre kraje mają jeszcze więcej problemów, ponieważ wirus nadal mutuje w tak zwane warianty.

Dzieje się tak zwłaszcza w Wietnamie, który jest obecnie celem wariantu COVID-19, który łączy dwa istniejące warianty.

Kredyty z Pixabay

Zła wiadomość spadła w sobotę 29 maja poprzez oświadczenie rządu wietnamskiego: minister zdrowia Nguyen Thanh Long ogłosił, że wykryli nowy wariant wirusa SARS-CoV-2 Wydaje się bardziej zjadliwe i szybko rozprzestrzenia się w powietrzu.

Co wiemy o tym nowym wariancie?

„Wietnam odkrył nowy wariant COVID-19, który łączy cechy dwóch istniejących wariantów, które po raz pierwszy znaleziono w Indiach i Wielkiej Brytanii”.Nguyen Thanh Long uroczyście oświadczył na posiedzeniu rządu.

„To, że nowy jest wariantem indyjskim z mutacjami, które pierwotnie należały do ​​wariantu brytyjskiego, jest bardzo niebezpieczne”Dodał również o ryzyku, jakie stwarza ten nowy wariant. Sytuacja jest jeszcze bardziej krytyczna, ponieważ od końca kwietnia w Wietnamie doszło do bezprecedensowego wzrostu liczby zakażeń, a władze ds. Zdrowia odkryły, że nowy wariant COVID-19 nie jest obcy wszystkiemu, co dzieje się w przeszłości.

Lista, która jest już długa

Powinieneś wiedzieć, że to, co dzieje się w Wietnamie, nie jest nowe: w rzeczywistości nie jest to pierwszy przypadek odkrycia wariantów COVID-19.

Światowa Organizacja Zdrowia wykryła już cztery warianty SARS-CoV-2 (WHO). Zostały odkryte odpowiednio w Indiach, Wielkiej Brytanii, RPA i Brazylii.

W Azji Południowo-Wschodniej władze ds. Zdrowia zidentyfikowały siedem wariantów. Podobnie jak w przypadku Wietnamu, rządy wykryły głównie wariant brytyjski (B1222, B1619, D614G, B117) oraz wariant indyjski (B1351, A231 i B16172).

W każdym razie WHO i władze rządowe stawiają na szczepionkę, aby spróbować powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 i jego odmian. Jeśli chodzi o Wietnam, kraj ten był już w stanie uzyskać 2,9 miliona dawek, ale zamierza pozyskać dodatkowe 150 milionów dawek, aby zaspokoić potrzeby prawie 100 milionów jego mieszkańców.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up