ShadowCast, aby podłączyć PlayStation 5 lub Switch do komputera

19/06/2021 06:58

Chcesz połączyć swoje Playstation 5 a nawet ty Przełącznik Nintendo Do Twojego komputera? Wszystko bez kabli? Jest do tego akcesorium i nazywa się ShadowCast.

Nasze konsole mają wiele zalet, ale mają jedną istotną wadę: muszą być podłączone do ekranu lub telewizora. Cóż, z wyjątkiem Switcha, ale na razie odłóżmy to na bok i ze względu na to demo.

Ten mały klucz będzie dla ciebie bardzo przydatny - kredyty GENKI
Ten mały klucz będzie dla ciebie bardzo przydatny: kredyty GENKI

Samo w sobie nie jest to wielka sprawa, przynajmniej gdy masz ekran lub telewizor. Nie zawsze tak jest, zwłaszcza podczas podróży lub kilkutygodniowych wakacji w szczerym polu, z dala od jakiegokolwiek połączenia.

Jeden klucz, aby połączyć je wszystkie

I to właśnie skłoniło GENKI do opracowania ShadowCast.

Właściwie akcesorium ma postać małego dongla HDMI, czyli dongla, który połączy się bezpośrednio z wyjściem wideo twojej konsoli i będzie mógł komunikować się z… komputerem.

Dlatego konfiguracja jest dość prosta. Aby rozpocząć, podłączasz klucz do wyjścia PlayStation 5, Switcha, a nawet Xbox Series X. Następnie instalujesz aplikację na swoim laptopie, aplikację zgodną z Windows i macOS. W końcu go uruchomiliśmy. I to wszystko.

Przenieś ekran PlayStation 5 z powrotem na laptopa

W rzeczywistości ShadowCast będzie działał jako brama między konsolą a komputerem. Dzięki kluczowi będziesz mógł odzyskać ekran swojej konsoli na laptopie i grać jak nic. Lub nawet na komputerze stacjonarnym, jeśli nie chcesz majstrować przy kablu zarządzania, aby fizycznie podłączyć konsolę do wyświetlacza.

Ten klucz nie jest oczywiście pierwszym, który oferuje tego rodzaju funkcjonalność, ale GENKI wskazuje na karcie produktu, że nadal ma punkt wyróżniający: jego zastosowanie. Jest specjalnie zoptymalizowany, aby zminimalizować opóźnienia i zapewnić jak najlepsze wrażenia. Został również zoptymalizowany, aby zużywać mniej zasobów i nie wysadzać słabego procesora.

Ale to nie wszystko. ShadowCast pozwoli Ci również cieszyć się radością z przechwytywania wideo, a tym samym nagrywać i transmitować swoje najlepsze wyczyny, aby podzielić się nimi ze swoją społecznością.

Działa również z fotoboxami.

Bądź jednak ostrożny, ponieważ ten klucz jest nie tylko dla graczy. Właściwie będzie w stanie przesłać dowolny sygnał. Na przykład będzie można podłączyć go do wyjścia HDMI skrzynki hybrydowej, a następnie odzyskać obraz na komputerze i cieszyć się wygodniejszym celowaniem bez konieczności inwestowania w inny sprzęt.

Technicznie rzecz biorąc, GENKI wskazuje, że klucz sprzętowy jest zgodny z HDMI 2.0 i może obsługiwać 4K. Jeśli chodzi o kompatybilność, potrzebujesz po prostu komputera z systemem macOS 10.12 lub przynajmniej Windows 7.

Cena pozostaje zawarta. ShadowCast zaczyna się od 39 USD. Aby uzyskać więcej informacji, możesz powąchać na arkuszu KickStarter projektu.Powiązane posty

Go up