Data premiery sezonu 5 opadów śniegu

06/08/2021 07:27

Snowfall to oryginalny serial kryminalny FX, który koncentruje się na epidemii cracku w Los Angeles w latach 80. Twórcy John Singleton, Eric Amadio i Dave Andron snują historię pełną krwawej przemocy i mrocznych intryg. Serial odrzuca zwykłe obiektywne podejście seriali kryminalnych na rzecz subiektywnej i dramatycznie żarliwej opowieści. Osadzona w 1983 roku i luźno oparta na życiu Ricky'ego „Freeway Rick” Rossa, historia koncentruje się na młodym i ambitnym kupcu Franklinie Saint, który wspina się w szeregach przepełnionego przestępczością podziemia miasta.

Od czasu swojej premiery w 2017 roku serial wygenerował cztery sezony wśród coraz bardziej pozytywnych recenzji i oglądalności. Krytykom szczególnie spodobała się uwodzicielska energia i spokojny, opanowany charakter Franklin Saint Damsona Idrisa. Po ostatecznym zawieszeniu sezonu czwartego musisz poczekać na aktualizację sezonu 5 „Opad śniegu” wstrzymując oddech. W takim przypadku uznaj nas za swojego sprzymierzeńca.

Data premiery sezonu 5 opadów śniegu

Premiera czwartego sezonu „Snowfall” odbyła się 24 lutego 2021 r. na FX, a finał sezonu wyemitowano 21 kwietnia 2021 r. Czwarty sezon składa się z dziesięciu odcinków, które różnią się długością od 41 do 58 minut. Sezon po raz pierwszy wyemitowany w brytyjskiej telewizji 9 maja 2021 r. W BBC Two. Przyjrzyjmy się teraz rozwojowi piątego odcinka.

Prawie miesiąc po premierze czwartego sezonu, 23 marca 2021, FX dał zielone światło dla produkcji piątego sezonu. W lipcu 2021 Deadline ogłosiło, że główny aktor serialu, Damson Idris, będzie również głównym aktorem. producent wykonawczy piątego odcinka. Jeśli chodzi o harmonogram kręcenia i produkcji, aktorzy i ekipa trzymali swoje karty za pasem. Zrozumiałe jest, że ograniczenia nałożone przez COVID-19 w pewnym stopniu spowolniły proces filmowania, podobnie jak inne produkcje, które zostały utrudnione przez pandemię.

Jednak 22 kwietnia 2021 r. współscenarzysta i producent wykonawczy serialu zabrał się na swoje konto na Instagramie, aby zapewnić fanów, że piąty sezon będzie wkrótce dostępny dla widzów. Ponadto sytuacja zaczyna się normalizować, a coraz więcej produkcji trafia na ziemię zgodnie z wytycznymi regulacyjnymi. W związku z tym możemy spodziewać się, że seria powróci do poprzedniego okna premierowego od lipca do września, o ile nie pojawią się nieoczekiwane opóźnienia. W tym przypadku sezon 5 „Opadu śniegu” zostanie wyemitowany w połowie 2022 roku.

Obsada sezonu 5 opadów śniegu: Kto może być jego częścią?

Ze względu na sam charakter serii wydaje się, że nic nie jest osadzone w kamieniu. Jednak Damson Idris prawdopodobnie powtórzy rolę Franklina Sainta, a Reign Edwards powtórzy rolę Melody Wright. Innymi ważnymi członkami obsady będą Carter Hudson (Teddy McDonald), Sergio Peris-Mencheta (Gustavo „El Oso” Zapata), Amin Joseph (Jerome Saint), Michael Hyatt (Cissy Saint), Angela Lewis (Ciotka Louie) i Isaiah John ( Leona Simmonsa). Możliwe też, że w piątym sezonie pojawią się nowe dodatki do obsady.

Fabuła 5 sezonu opadów śniegu: co to jest?

Przez cały czwarty sezon widzimy, jak Franklin staje się bardziej bezwzględny, nawet gdy ukrywa się pod przykrywką swoich kul i pewnej ochrony przed CIA. Ale kiedy Melody konfrontuje się z nim, rozumiemy, że Franklin użył kontuzji nogi jako podstępu. Krucjata Altona trwa, ale tylko do tej pory. Daje się poznać i sprzedaje bezpiecznik CIA, mimochodem ujawniając pseudonim Teddy'ego. W retrospekcji, ostatni odcinek pokazuje przytłaczający wpływ Altona na Franklina, jako że Alton wydaje się zanikać w teraźniejszości. Po tym, jak rozwścieczony Teddy dzwoni do Franklina, biegnie na poszukiwanie ojca.

Franklin w końcu spotyka Altona, który ujawnia swój genialny plan spotkania z Reedem i zaatakowania go. Brzmi prosto, ale Franklin ma więcej wrogów, niż możesz sobie wyobrazić. Skully wpada do pokoju i wybucha strzelanina. Podczas gdy zakrwawiony Alton próbuje przekonać Franklina do rozsądku, Skully ucieka zraniony. Alton konfrontuje się z Reedem, a w następnej chwili Franklin, Reed i Alton są na krawędzi rzezi. Jednak Cissy uspokaja sytuację i wraz z Altonem wsiadają do samolotu na Kubę. Po konfrontacji z Jerome'em i Louie w szpitalu Skully wykrwawia się.

Oczyszczające zakończenie czwartego sezonu zmienia wiele równań. Zazwyczaj seriale detektywistyczne mają dramatyczną strukturę z przepływem w górę i w dół. Krwawa łaźnia czwartego sezonu wskazuje, że serial zmierza w kierunku opadającego rytmu. W poprzednich sezonach postać Franklina przeszła od ulicznego sprzedawcy do geniusza zbrodni. Jest postacią, która przekracza granice dobra i zła, a ten wyczekiwany akt będzie ostatnim gwoździem do trumny ludzkości Franklina. To tylko kwestia czasu, zanim upadnie pod ciężarem swoich ohydnych czynów.

Być może piąty sezon poprowadzi nas do ostatecznego upadku Franklina. Biorąc pod uwagę, że Franklin lekko groził Melody podczas ostatniego spotkania, nadal nie wiemy, co się z Melody stanie. Franklin nie może ryzykować, że Melody wyjawi CIA swój udział w śmierci ojca. Dlatego może skończyć na zabiciu Melody. Z drugiej strony, reportaż Irene Abe wychodzi na przekór wszystkim pod koniec czwartego sezonu, choć reporterka musi zapłacić życiem.

Jednak śmierć Irene Abe może być błogosławieństwem w nieszczęściu, ponieważ może wywołać szersze śledztwo w sprawie handlu narkotykami w południowo-środkowej części Los Angeles. Z drugiej strony, z pozorną śmiercią Skully'ego i napiętym związkiem Manboya i Franklina, seria zmierza w ciemniejszą ścieżkę.

Powiązane posty

Go up