4 największe kontrowersje związane z k-popem w 2022 roku

10/01/2023 13:52

4 największe kontrowersje związane z k-popem w 2022 roku

W 2022 roku kontrowersje związane z K-popem osiągnęły rekordowy poziom, a każdy miesiąc przynosił niefortunne wieści. Wielu idoli K-popu opuściło swoje grupy po wywołaniu skandali, podczas gdy inni zostali zwolnieni.

Skandale związane z zastraszaniem, takie jak były członek THE SSERAFIM, Kim Garam i Hyunjin ze Stray Kids, przyniosły im wiele reakcji ze strony internautów, ponieważ zastraszanie jest jedną z najgorętszych i najczęstszych kontrowersji w branży K. pop. Popularność programu The Glory z 2022 roku, który rzucił światło na niezgłębione zastraszanie mające miejsce w południowokoreańskich szkołach, wygenerowała również historie o zastraszaniu ze strony idoli K-popu w mediach społecznościowych.

Złe traktowanie K-popowych idoli przez branżę zawsze było tajemnicą poliszynela i jedną z największych kontrowersji K-popu, a wyszło na jaw dzięki wytrwałości Lee Seunggi, OMEGA X i Chuu de LOONA. Ze względu na niefortunne przypadki południowokoreańscy prawodawcy wprowadzili również przepisy mające na celu wzmocnienie nadzoru i zapobieganie złemu traktowaniu i nadużyciom wobec K-popowych idoli.

1) Kontrowersje wokół przemocy w szkole Kim Garam

Jedną z największych kontrowersji w K-popie w 2022 roku była była członkini LE SSERAFIM Kim Garam, która została odcięta od grupy wkrótce po swoim debiucie w 2022 roku. Została oskarżona o zastraszanie przez niektórych jej kolegów z klasy. Twierdzili, że była przestępcą i często wyrządzała fizyczną krzywdę innym uczniom.

Początkowo Source Music zaprzeczyło tym oskarżeniom i postanowiło rozprawić się z oskarżycielami, ale opinia publiczna nie była po stronie Garama. Po długich obradach zdecydowano, że jego kontrakt z firmą zostanie rozwiązany i zostanie poproszony o opuszczenie grupy.

Jednak do samego końca Source Music i HYBE podtrzymywali swoje stanowisko w sprawie jego niewinności, a później okazało się, że wiele oskarżeń przeciwko niemu było fałszywych.

2) Omega-X

Znęcanie się nad grupą chłopców Omega X przez Spire Entertainment było jedną z najbardziej rozdzierających serce kontrowersji w K-popie w 2022 roku. Fani Omega X widzieli i rejestrowali dowody złego traktowania grupy przez personel i dyrektora generalnego Spire. Rozrywka. Grupa została zaatakowana słownie i fizycznie na ulicach i pozostawiona w Los Angeles.

Kiedy wiadomość się rozeszła, agencja rozrywkowa próbowała wywrzeć presję na członków, którzy przemawiali, prosząc ich o zapłacenie ryczałtu w wysokości 1 miliarda wonów, jeśli chcą opuścić grupę.

Członkowie Omega X utworzyli własne konta na Instagramie i wypowiadali się na temat wykorzystywania seksualnego i fizycznego oraz nękania psychicznego, którego doznali pod auspicjami swojej agencji, obiecując podjęcie zdecydowanych działań prawnych przeciwko Spire Entertainment. Zerwali też umowy z agencją.

3) „Niewolniczy” kontrakt Lee Seunggiego

Ujawnienie „niewolniczego” kontraktu Lee Seung-gi stało się jedną z najbardziej szokujących K-popowych kontrowersji 2022 roku. Dispatch ujawniło, że poprzednia agencja Lee Seung-gi, Hook Entertainment, oszukiwała artystę w ciągu 18 lat, kiedy był w opłata. . Nie otrzymywał wynagrodzenia za czynności, które wykonywał w ramach tej agencji.

Po tym, jak Hook Entertainment zostało zbadane pod kątem złego zarządzania, Seung-gi zażądał, aby jego opłaty również były przejrzyste. Firma przekonała go, że jest „młodszym piosenkarzem”, który przez całą swoją karierę nie osiągnął zysku i że agencja musiała ponieść przez niego straty. Jego agencja zatrzymała również 80% zarobionych przez niego pieniędzy, zgodnie z umową.

Jednak tak nie było, ponieważ Lee Seung-gi był jednym z najlepszych solistów K w branży i występował w wielu dramatach i programach rozrywkowych K. Był pieszczotliwie nazywany „zięciem narodu” ” ze względu na jej czarującą osobowość.

Piosenkarka otrzymała od agencji odszkodowanie w wysokości 5,4 miliarda wonów. Wszystkie otrzymane pieniądze przekazał różnym organizacjom, w tym szpitalowi dziecięcemu, gdzie przekazał dwa miliardy wonów, mówiąc, że cieszy się, że nie jest nieudanym piosenkarzem.

4) LOONAS

Chuu z LOONA ma przerwę w działalności grupy od początku 2022 roku, a powód został ujawniony dopiero wtedy, gdy Dispatch ujawnił konflikt K-popowej idolki z jej agencją Blockberry Creative, poprzez serię klipów wideo i wiadomości między nią a jej agencją. .

Sytuacja Chuu jest jedną z kontrowersji w K-popie, która ujawniła straszne kontrakty łączące wielu idoli z ich agencjami. Artysta ujawnił, że firma nie płaciła żadnemu ze swoich członków przez ostatnie sześć lat.

Chuu jest liderem grupy i pojawił się w wielu reklamach i programach rozrywkowych. Mimo swojej pracy nie otrzymywał żadnego wynagrodzenia.

Kiedy te sprawy wyszły na jaw, Blockberry Creative postanowiło wyrzucić Chuu z grupy, twierdząc, że wciąż ma „wycieczkę mocy” i znęca się nad członkami personelu. Chuu w końcu wypowiedział się na temat zarzutów i planuje rozpocząć batalię prawną ze swoją byłą agencją.

K-popowe kontrowersje wydają się z każdym rokiem coraz bardziej ekstremalne iz tego powodu w 2022 roku nastąpił wzrost liczby idoli K-popowych opuszczających swoje grupy lub zwalnianych przez ich agencję z powodu skandali. w które byli zaangażowani.

Powiązane posty

Go up