13 najlepszych grup K-Pop, które możesz teraz śledzić, aby uzyskać niesamowitą muzykę, taniec i fandomy

10/01/2023 11:47

13 najlepszych grup K-Pop, które możesz teraz śledzić, aby uzyskać niesamowitą muzykę, taniec i fandomy

K-pop, czyli koreańska muzyka popularna, podbił świat. Od swojego powstania w połowie lat 90. ten gatunek muzyczny zrodził falę odnoszących sukcesy zespołów, które zdominowały popkulturę. Prawdopodobnie znasz niektóre z najbardziej uznanych grup k-popowych, w tym BTS, Blackpink i SEVENTEEN. Nasycona tradycyjnymi koreańskimi dźwiękami, celebrująca zachodnie wpływy muzyczne, takie jak hip-hop, taniec elektroniczny i R&B, oto lista najlepszych zespołów K-Pop, o których powinieneś wiedzieć.

Pierwotnie znany jako Bangtan Boys, BTS to południowokoreański boysband, który odniósł błyskawiczny sukces po debiucie w 2013 roku. Z czterema albumami nr 1 i pięcioma kolejnymi singlami nr 1, BTS również przeszło do historii jako pierwsza koreańska grupa. wystąpił na American Music Awards w 2017 roku i jako pierwszy azjatycki zespół zdobył nagrodę American Music Award dla Artysty Roku. Szacunkowa wartość netto siedmioosobowej grupy wynosi 100 milionów dolarów, a każdy idol ma indywidualną wartość netto około 20 milionów dolarów.

2.Czarnoróżowy

Blackpink, czteroosobowa dziewczęca grupa K-pop, przeszła do historii jako pierwsza dziewczęca grupa K-pop, która wystąpiła na Coachelli w 2019 roku i po raz kolejny jako najwyżej notowana dziewczęca grupa K-pop na listach Billboard Hot 100 i Billboard. 200. Znana ze swojego stylu i choreografii grupa rozszerzyła swoją działalność o rekomendacje dla MAC Cosmetics i aplikacji Calm. Blackpink ma nawet własny film dokumentalny na Netflix, aw 2021 roku członek zespołu Lisa zadebiutowała solowo.

3. SIEDEMNAŚCIE
Z 13 członkami i trzema zespołami SEVENTEEN jest uważany za jedną z czołowych supergwiazd K-popu. Dawne gwiazdy z okładek magazynu Seventeen świętują ponad 2 miliardy streamów i mogą pochwalić się sprzedażą ponad 10 milionów albumów. Rozpoczęli rok 2021 mocno, stając się pierwszą grupą, która dwukrotnie zajęła pierwsze miejsce na liście sprzedaży albumów Billboard i została nominowana do nagrody Best K-pop na MTV Video Music Awards 2021.

4. Itzy

ITZY zadebiutowała w 2019 roku i przeszła do historii, stając się pierwszą i jedyną K-popową grupą dziewcząt, która zdobyła „Rookie Grand Slam” lub otrzymała Rookie of the Year we wszystkich pięciu głównych koreańskich nagrodach muzycznych. Przeszły też do historii jako drugi dziewczęcy zespół z Korei Południowej, który zdobył więcej niż jeden hit na liście Billboard Global 200, wydając singiel „In The Morning”.

5. Stymuluj

Po debiucie w 2020 roku ENHYPEN zdobył cztery nagrody „Rookie of the Year”. Siedmiu członków grupy jest globalnymi ambasadorami Ami Paris i zgromadziło ponad 100 milionów wyświetleń między teledyskami do swoich singli „Given-Taken”, „Drunk-Dazed” i „Tamed-Dashed”.

6. (G)I-DLE

(G)I-DLE, dziewczęca grupa K-pop, powstała jako sześcioosobowa grupa w 2018 roku. W 2020 roku grupa ustanowiła najwyższy rekord dla południowokoreańskiej grupy dziewcząt i czwartą co do wielkości grupę dziewcząt, która sprzedała 100 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu sprzedaży po wydaniu trzeciego EP I Trust w 2020 roku.

7. BIG BAND

BIGBANG powstał dzięki serialowi telewizyjnemu o nazwie Big Bang Documentary w 2006. Przez lata kwintet inspirowany R&B robił fale jako jedna z największych grup K-popowych 2000. South, członkowie grupy zaciągnęli się do wojska w 2017 roku. o możliwym powrocie pojawiło się, gdy członkowie Taeyang i Daesung zostali zwolnieni z koreańskiej armii w listopadzie 2019 roku.

8.TEKST

Tomorrow X Together, znany również jako TXT, wydali swoją debiutancką EP-kę, The Dream Chapter: Star, w 2019 roku. Teledysk do głównego singla z EP-ki przeszedł do historii jako najczęściej oglądany debiutancki teledysk K.-pop w ciągu 24 godzin dla chłopca zespół, po „Crown” zdobył 14,5 wyświetleń w ciągu jednego dnia. Grupa awansowała na pierwsze miejsce listy Billboard’s Emerging Artists i po raz pierwszy została nominowana do MTV Video Music Awards w kategorii „Najlepsza grupa K-Pop”. Jego kontynuacja, The Dream Chapter: Magic, zadebiutowała na trzecim miejscu listy Billboard World Albums. Sukces TXT był kontynuowany wraz z przyznaniem nagrody Pop Icon Award dla Człowieka Roku GQ Japan.

9.GOT7
Znani z włączania sztuk walki i tańca ulicznego do swoich występów na żywo, GOT7 wydali swoją debiutancką EP-kę Got It? w 2014 roku. Grupa współpracowała z Adidasem przy jednorazowym wykonaniu ich singla „Look” w 2018 roku. W kwietniu 2020 roku GOT7 wydali jedenastą EP-kę Dye i pobili rekord sprzedaży pierwszego dnia i pierwszego tygodnia. Następnie grupa ogłosiła, że ​​ich kontrakty z JYP Entertainment wygasły i opuszczą firmę. W lutym 2021 roku GOT7 wydali singiel „Encore”.

10.NCT 127

Pododdział południowokoreańskiego boysbandu NCT, NCT 127 zadebiutował w lipcu 2016 roku singlem „Fire Truck”. Po wydaniu EP-ki NCT #127 zdobyli nagrodę dla najlepszej nowej grupy na różnych rozdaniach nagród muzycznych w Korei Południowej. W 2020 roku wydali Neo Zone , który stał się ich pierwszym wpisem w pierwszej piątce na liście US Billboard 200. W 2021 roku grupa wydała Sticker , która zadebiutowała na trzecim miejscu listy US Billboard 200.., co czyni ją najwyżej notowanym K -popowy album 2021 roku.

11.TVXQ!

TVXQ! Są uznawani za jeden z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy duetów K-pop wszechczasów. Pierwotnie pięcioosobowy zespół zadebiutował w 2003 roku. Po wydaniu dwóch najlepiej sprzedających się albumów, O-Jung.Ban.Hap w 2006 i Mirotic w 2008, grupa zdobyła Złotą Płytę w kategorii Album Roku. Wewnętrzne konflikty doprowadziły członków do opuszczenia grupy w 2010 roku. Po rocznej przerwie pozostali członkowie TVXQ!, Yunho i Changmin, wydali kolejne albumy Tone and Time w 2011 i 2013 roku. W 2018 roku jako pierwsi międzynarodowy artysta w Japonii zgromadził milion ludzi podczas jednego tournée po tym kraju. Świętowali także najbardziej dochodowy i najchętniej uczęszczany koncert K-pop w Japonii w ramach trasy koncertowej Time na 2013 rok.

12. Pokolenie dziewcząt

Z ponad 100 milionami sprzedanych albumów cyfrowych i fizycznych, Girls' Generation jest jedną z największych grup żeńskich w K-popie. Od debiutu w 2007 roku do ostatniego wydawnictwa jako grupa w 2018 roku, Girls' Generation utorowało drogę i przeszło do historii. W 2018 roku wpisali się do Księgi Rekordów Guinnessa po zdobyciu 13 trofeów na MelOn Music Awards, co czyni ich najczęściej nagradzanymi artystami na tym koncercie. Od tego czasu członkowie jej grupy stali się odnoszącymi sukcesy DJ-ami, aktorkami i gospodarzami programów rozrywkowych.

13. Czerwony aksamit

Ta czteroosobowa k-popowa grupa wydała swój debiutancki singiel „Happiness” w 2014 roku. Po dodaniu nowego członka do grupy w 2015 roku, „Ice Cream Cake” Red Velvet stał się najlepiej sprzedającym się albumem na liście przebojów Hanteo w Korei Południowej. Ich album The Red Flavour zadebiutował jako numer jeden na liście Billboard World Albums w 2017 roku, co oznacza trzeci album zespołu, który znalazł się na szczycie list przebojów. Przeszli do historii jako pierwsza dziewczęca grupa K-pop, która miała trzy albumy nr 1 na liście World Albums Chart. Członkowie grupy są dumni z bycia ambasadorami Prady, Salvatore Ferragamo Global i Tod's. Zawarli również umowy reklamowe z Converse Korea.

Powiązane posty

Go up