Data premiery 3. sezonu „Odkrycie czarownic”

27/06/2021 06:28

3 sezon A Discovery of Witches jest bardzo wyczekiwany przez fanów serialu. Brytyjski serial fantasy wyprodukował już dwa dobrze przyjęte sezony. Po zakończeniu zdjęć do następnego sezonu fani z niecierpliwością czekają, aż wreszcie nadejdzie. Jeśli również jesteś fanem serialu i ciekawi Cię przyszły sezon, czekamy na Ciebie! Zanim jednak przejdziemy do daty premiery i innych szczegółów sezonu 3, przyjrzyjmy się, o co chodzi w serialu. A Discovery of Witches to serial telewizyjny fantasy oparty na trylogii All Souls Deborah Harkness. Serial koprodukowany przez Bad Wolf i Sky Productions miał swoją premierę na Sky One 14 września 2018 roku.

W serialu występują Teresa Palmer, Matthew Goode, Edward Bluemel, Louise Brealey, Malin Buska, Aiysha Hart, Owen Teale, Alex Kingston i Valarie Pettiford. Autorami są Kate Brooke, Tom Farrelly, Charlene James i Sarah Dollard. Serial wyreżyserowali Juan Carlos Medina, Alice Troughton i Sarah Walker. Deborah Harkness, Jane Tranter, Ashley Pharoah i Julie Gardner zapewniły produkcję wykonawczą serialu. Producentem jest Edoardo Ferretti. Petra Korner odpowiada za zdjęcia, a Rob Lane komponuje muzykę. Podczas gdy sezon 1 miał łącznie 8 odcinków, sezon 2 trwał 10 odcinków. Zdjęcia do serialu miały miejsce w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

O czym jest seria?

Serial podąża za Dianą Bishop, czarownicą i historykiem z Uniwersytetu Yale. Studiował alchemię i nauki ścisłe na Uniwersytecie Oksfordzkim. Akcja rozpoczyna się, gdy niespodziewanie natrafia na nawiedzony rękopis w Bibliotece Bodleian. Odkrycie księgi pogrąża ją z powrotem w świecie magii i wyrusza na wyprawę, by rozwikłać wszystkie zawarte w niej tajemnice. W poszukiwaniach pomaga mu Matthew Clairmont. Jest wampirem i tajemniczym genetykiem. Z historią złej krwi i nieufności między wampirami a czarownicami, obie tworzą nieprawdopodobny sojusz. Śledziliśmy tę niezwykłą parę, gdy Bishop i Matthew wyruszyli, by chronić Księgę przed złoczyńcami. Po drodze rozwiązują również zagadki zapisane w księdze, stawiając czoła zewnętrznym zagrożeniom ze świata stworzeń.

Data premiery sezonu 3 Discovery of Witches

Sezon 3 „Odkrycia czarownic” ukaże się w 2022 roku. Pozostaje tylko postprodukcja i efekty specjalne. Filmowanie trwało do końca 2020 roku w ramach ograniczeń Covid-19. Zdjęcia do sezonu 3 zakończyły się około marca tego roku. Po zakończeniu zdjęć mogliśmy zobaczyć oficjalną zapowiedź ostatniego sezonu. Możemy spodziewać się, że sezon 3 nadejdzie na początku 2022 roku. Będzie emitowany na Sky One.

Kogo możemy spodziewać się w obsadzie trzeciego sezonu?

Możemy się spodziewać, że większość oryginalnej obsady powróci w swoim sezonie. Teresa Palmer gra czarownicę i historyk Dianę Bishop. Matthew Goode gra drugą główną rolę, Matthew Clairmonta. Jest wampirem i profesorem biochemii. Edward Bluemel gra Marcusa Whitmore'a, syna Clairmonta i jego kolegę z laboratorium. Malin Buska gra Satu Järvinen, fińską czarownicę i członkinię kongregacji. Aiysha Hart gra wampira i koleżankę naukową Matthew z Oksfordu, Miriam Shephard. Owen Teale gra Petera Knoxa, członka kongregacji i wysokiej rangi magika. Alex Kinston gra ciotkę Diany, Sarah Bishop. Valarie Pettiford gra partnerkę Sarah, Emily Mather. Trevor Eve gra Gerberta d'Aurillac, byłego wampira i członka kongregacji. Lindsay Duncan gra matkę Matthew, Ysabeau de Clairmont.

Czy będzie sezon 4 Discovery of Witches?

Nie, nie będzie czwartego sezonu The Witches' Discovery, przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Jak dotąd sezon 3 ma być ostatnim odcinkiem serialu. Chociaż Harkness napisał czwartą książkę, nie będzie czwartego sezonu serialu telewizyjnego. Istnieje jednak możliwość podziału. Harkness napisał Time's Convert w 2018 roku. Nawiązywał do historii Marcusa Whitmore'a i może zostać zaadaptowany jako serial telewizyjny typu spin-off. Jednak nie ma jeszcze oficjalnych wiadomości ani ogłoszeń. Sezon 2 można oglądać w Sundance Now, Shudder i AMC +.

Powiązane posty

Go up