Manga Jujutsu Kaisen zostanie zawieszona na czas nieokreślony

10/06/2021 12:19

Cotygodniowa manga Shonen Jump, Jujutsu Kaisen, doświadczy „nieokreślonej” przerwy ze względu na stan fizyczny jej twórcy, Gege Akutami.

Po sukcesie pierwszego sezonu anime, manga Jujutsu Kaisen była w „nieokreślonej” przerwie ze względu na zdrowie twórcy serii.

Post na Twitterze, który poinformował o tej wiadomości, wskazuje, że autor Gege Akutami robi przerwę, podczas gdy seria jest zawieszona bez oficjalnej daty powrotu. Manga rozpocznie rozdział w ramach 28. numeru Weekly Shonen Jump, zaplanowanego na 20 czerwca. Po opublikowaniu tego dziewięciostronicowego rozdziału, seria całkowicie rozpocznie swoją przerwę, a Akutami szacuje, że „powinno to potrwać około miesiąca”.

Redakcja „Tygodnika Shonen Jump” również wydała notatkę na temat sytuacji, pisząc: „Naszym czytelnikom. Proszę zawsze czytać Jujutsu Kaisen. Ze względu na kiepską kondycję fizyczną Akutami Gege, Jujutsu Kaisen będzie przez jakiś czas niedostępny w następnym numerze. Akutami chce kontynuować pisanie, ale po kilku dyskusjach z redakcją zdecydowano, że Akutami lepiej zrobi sobie przerwę na chwilę. „Chociaż długość przerwy jest obecnie nieznana, Weekly Shonen Jump powiedział, że więcej informacji zostanie opublikowanych w następny numer.

Akutami wydał własne oświadczenie, mówiąc: „Dział redakcyjny poprosił mnie o przerwę od serii, ale nie chcę opóźniać cotygodniowej serializacji Jujutsu Kaisen, ponieważ chciałbym narysować finał serii wcześniej. jest to możliwe i odkładam odpowiedź na później." Autor uznał, że pojedyncza pauza nie zapobiegnie powtórzeniu się liczby i dlatego zaakceptował tę długą pauzę. Zapewnili jednak fanów, że jego stan nie jest poważną chorobą i że jego zdrowie psychiczne jest również dobre.

Zdrowie twórców mangi jest od dawna przedmiotem troski w branży. Terminy produkcji poszczególnych rozdziałów zmuszają artystów do nieprzerwanej wielogodzinnej pracy. W ostatnich latach artyści, tacy jak twórca One Piece, Eiichiro Oda, musieli spowolnić swoje harmonogramy dla własnego dobrego samopoczucia, robiąc tygodniowe przerwy, aby odzyskać siły. Trwające problemy zdrowotne spowodowały, że kilka serii zostało zawieszonych na czas nieokreślony, o czym świadczy twórca Yoshihiro Togashi, który musiał zawiesić swoją mangę Hunter X Hunter na ponad rok.

Chociaż oświadczenie Akutami sugeruje, że mają nadzieję wkrótce wrócić, tylko czas pokaże. Przynajmniej fani serii mogą spodziewać się drugiego sezonu anime, który jest obecnie produkowany przez MAPPA.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up