Skip to content

Yahoo Q&A zakończy się w maju przyszłego roku

7 kwietnia, 2021

To część historii web 2.0, która została spakowana w pół tuzina dni: strona Pytania / odpowiedzi Yahoo, który stał się jednym z podstawowych punktów odniesienia dla wszystkich, którzy zadają sobie podstawowe pytania, takie jak „Po co nosić okulary przeciwsłoneczne w metrze?“Lub”Dlaczego fasola jest petogenna?”, Przejdzie na emeryturę 4 maja. Zamknięcie to jest jednym z etapów reorganizacji Yahoo obiecanej przez Verizon Media Group po jej przejęciu za skromną sumę 4,5 miliarda dolarów w 2017 roku.

Nowy właściciel domu marki, który wydaje się zdeterminowany, aby zignorować przeszłość, aby skonsolidować swoje zasoby w innych usługach …

Kredyty z Pixabay

Na cześć wszystkich tych pytań bez odpowiedzi …

Od 20 kwietnia nie będzie już można publikować pytań na stronie ani odpowiadać na już zadane. Wreszcie, od 4 maja cała witryna stanie się niedostępna; adres Pytania / Odpowiedzi po prostu przekieruje przeglądarkę na stronę główną usług Yahoo. Dlatego członkowie witryny otrzymali powiadomienie wyjaśniające powody tego zamknięcia, powiadomienie, które witryna udostępnia nam. Krawędź :

„Szesnaście lat temu uruchomiliśmy Yahoo Q&A, aby pomóc ludziom na całym świecie łączyć się i udostępniać informacje. Razem z Tobą i milionami innych użytkowników stworzyliśmy najlepsze miejsce w sieci do zadawania pytań na różne tematy i odpowiadania na nie, tworząc społeczność dzielącą się wiedzą na skalę globalną. […]

Chociaż Yahoo Question Answers jest integralną częścią produktów i usług Yahoo, popularność witryny spadła z biegiem lat, ponieważ zmieniły się potrzeby jej członków. W rezultacie zdecydowaliśmy się skierować nasze zasoby Yahoo Question Answers, aby skupić się na produktach, które będą najlepiej odpowiadały naszym klientom i będą zgodne z obietnicą Yahoo dotyczącą jakości i niezawodności treści ”.

Jednak członkowie serwisu będą mogli pobrać zawartość swoich kont, wystarczy sformułować swoją prośbę przed 30 czerwca 2021 r. Treść będzie zawierała pytania, odpowiedzi oraz wszystkie obrazy przesłane w formacie JSON (JavaScript Object Notacja): format, który dla niektórych może być trudny do konsultacji, określa firma amerykańska.