WhatsApp znienawidzi tę nową funkcję Wiadomości Google

19/06/2021 21:49

Wiadomości Google przyjmuje szyfrowanie typu end-to-end. Dzięki tej nowej funkcji aplikacja może stać się poważnym konkurentem WhatsApp.

Messages to aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych i SMS-ów opracowana dla mobilnego systemu operacyjnego Android. Google oferuje go od 2014 roku. Lider badań online wyposażył go w protokół przesyłania wiadomości RCS w 2018 roku. Do kwietnia 2020 roku miał ponad 1 miliard pobrań. W związku z tym wielkim sukcesem firma Google rozpoczęła wspaniały projekt mający na celu wzmocnienie bezpieczeństwa wiadomości. W grudniu ubiegłego roku ogłosił zamiar zaoferowania słynnej metody szyfrowania typu end-to-end. Funkcja, która w końcu właśnie został wdrożony.

Mężczyzna używający swojego telefonu
Pixabay kredyty

Teraz tylko uczestnicy konwersacji mogą czytać zaszyfrowaną treść w Wiadomościach, bez konieczności używania specjalnych kluczy.

Gdy wiadomości są konwertowane na WhatsApp

Komunikator Google był używany głównie do wymiany wiadomości SMS i MMS. Jednak w ostatnich latach liczba jego funkcji znacznie wzrosła. Messaging umożliwia komunikację w trybie wiadomości tekstowych z możliwością załączania zdjęć i innych plików multimedialnych. Protokół RCS gwarantuje bezpieczną wymianę informacji.

Firma z Mountain View testuje szyfrowanie typu end-to-end od listopada zeszłego roku. Ta funkcja jest już dostępna na smartfony z systemem Android. Jednak jego aktywacja odbywa się ręcznie. Aby to zrobić, musisz przejść do ustawień aplikacji. Urządzenie musi mieć również dostęp do Internetu. Chronionym wiadomościom towarzyszyć będzie zamknięta kłódka. Ta ikona pojawi się pod każdą wiadomością.

Pamiętaj, że szyfrowanie typu end-to-end nie jest jeszcze dostępne dla czatów grupowych. " Pełne szyfrowanie w Wiadomościach zapewnia bezpieczeństwo rozmów podczas dostarczania. Gwarantuje, że nikt nie będzie mógł odczytać treści wiadomości przesyłanych między telefonem a telefonem osoby, do której wysyłasz wiadomość. », Google wyjaśnia w każdym razie na stronie prezentacji nowej funkcji.

Inne funkcje w przyszłości

Google nie planuje zaprzestania wdrażania pełnego szyfrowania w swojej aplikacji do przesyłania wiadomości. Wyszukiwarka numer jeden przygotowałaby inne funkcje. Według kilku źródeł, jego twórcy pracują nad opcją zakotwiczenia rozmów. Dlatego przypięte wiadomości będą nadal pojawiać się u góry strony. Umożliwi to użytkownikowi łatwe odnalezienie swoich ulubionych rozmów.

Inną funkcją, o której mówi się, że jest w fazie rozwoju, jest możliwość oznaczania wiadomości. Gdy użytkownik chce, może łatwo znaleźć ważne wiadomości bez konieczności przechodzenia przez cały wątek rozmowy. Należy zauważyć, że te wskazówki zostałyby wykryte przez ciekawskich w kodzie wersji 8.1.050 Google Messages.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up