WhatsApp idzie na wojnę z rządem Indii

30/05/2021 14:18

WhatsApp złożył skargę przeciwko rządowi indyjskiemu o nowe przepisy. Ta ostatnia kwestionowałaby szyfrowanie typu end-to-end.

Indie zaostrzają walkę z treściami internetowymi, które mogą stanowić problem dla porządku publicznego i bezpieczeństwa narodowego. Kraj przyjął nowe przepisy w tym celu w lutym ubiegłego roku. Tymczasowe wytyczne i Kodeks Etyki dla Mediów Cyfrowych Mają wejść w życie w tym tygodniu. Niniejsze rozporządzenie zastępuje poprzednie rozporządzenie z 2011 r. Nowe dyrektywy mają na celu uregulowanie telekomunikacji w Indiach. Zawierają akapit, który wymaga, aby aplikacje do obsługi wiadomości wskazywały „ pierwsze źródło informacji Kiedy władze tego potrzebują.

Pixabay kredyty

Wymaganie, które nie odpowiada WhatsApp. Aplikacja do przesyłania wiadomości należąca do Facebooka ma prawie 400 milionów użytkowników w Indiach. Nowe przepisy zobowiązują Cię do śledzenia każdej wiadomości wysyłanej w Twoim serwisie. Może to stanowić naruszenie prywatności użytkownika.

WhatsApp, wzorzec w walce z identyfikowalnością

Szyfrowanie typu end-to-end zapewnia, że ​​tylko osoby biorące udział w konwersacji mogą czytać wymieniane wiadomości. Ten system komunikacji chroni użytkowników przed podsłuchem. Identyfikowalność stanowi zagrożenie dla szyfrowania typu end-to-end. Dlatego ich przesłuchanie może prowadzić do nadużyć. WhatsApp potwierdził swoje zaangażowanie w ochronę prywatności i osobistych wiadomości swoich użytkowników. Aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych zobowiązuje się do tego, przestrzegając, w miarę możliwości, prawa obowiązującego w Indiach.

Platforma Facebook nie jest osamotniona w walce z identyfikowalnością. Potężne firmy działające w sektorze internetowym, grupy zajmujące się prawami cyfrowymi, w tym . . Fundacja Mozilli - wspiera go Centrum Demokracji i Technologii.

Organizacja pozarządowa Electronic Frontier Foundation uważa, że ​​identyfikowalność ” złamałoby oczekiwania użytkowników dotyczące prywatności i bezpieczeństwa, i byłoby trudne do wdrożenia w celu spełnienia obecnych standardów prywatności i bezpieczeństwa ».

Konstytucja Indii jako bastion

Dlatego WhatsApp zdecydowanie sprzeciwia się wdrażaniu nowych indyjskich dyrektyw dotyczących mediów cyfrowych. Firma nie siedzi bezczynnie. Wręcz przeciwnie, ona złożył skargę przeciwko rządowi Indii w sądzie lokalnym. Aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych zamierza odwołać się do Konstytucji Indii w jej sprawie.

Konstytucja tego kraju skutecznie gwarantuje prawo do prywatności. Jednak sytuacja prawdopodobnie się skomplikuje, ponieważ władze indyjskie staną stanowczo, argumentując, że kurier będzie musiał jedynie wskazać pochodzenie wiadomości. Podczas gdy rząd mówi o zachowaniu porządku publicznego i bezpieczeństwa narodowego, opozycja krytykuje również nowe przepisy. Byłoby to tylko nowe narzędzie do uciszenia przeciwników władzy.Powiązane posty

Go up