Ta licząca miliardy lat skamielina może być najstarszym organizmem wielokomórkowym

09/05/2021 19:46

Według badania opublikowanego niedawno w Żywa nauka, naukowcy odkryli skamielinę najstarszy organizm wielokomórkowy. Archeolodzy znaleźli ten relikt, którego wiek szacuje się na miliard lat, w tym, co kiedyś było jeziorem szkodzkie wzgórza.

Dzięki wnikliwej analizie naukowcom udało się dokonać kilku odkryć na temat tego organizmu tzw Bicellum brasieri.

Kredyty z Pixabay

Badania przyniosły również kolejne zaskakujące odkrycie. W rzeczywistości, chociaż zawsze uważano, że oceany były źródłem wszystkich starożytnych form życia, aby przejąć Bicellum kotlarz Pokazuje nam, że nie zawsze tak było.

Skamieniałość, jakiej nigdy wcześniej nie widzieliśmy

Ten wielokomórkowy organizm ma zaledwie 0,03 mm średnicy i dlatego został znaleziony w grudkach minerałów fosforanowych o grubości około 1 cm. Podczas eksperymentu Charles Wellman z University of Sheffield (Anglia) i jego zespół przecięli te guzki diamentową piłą, aby uzyskać warstwy wystarczająco cienkie, aby przepuszczać światło.

Następnie analiza mikroskopowa umożliwiła dokonanie niesamowitego odkrycia. Składał się z tego skamieniałego organizmu dwa rodzaje komórek Trochę inny. Podczas gdy niektóre z nich były okrągłe i miały cienkie ściany, inne miały dość rozciągnięty kształt i grube ściany. To wyraźnie wskazuje, że jest to organizm wielokomórkowy.

Zdaniem naukowców każda z przebadanych próbek wykazywała komórki tego organizmu na różnych etapach ich ewolucji. Dlatego dla badaczy ten organizm był żywą istotą.

Ta skamielina przeczy słynnej teorii

Według Wellmana i jego zespołu Bicellum kotlarz może być częścią rodziny Holozoos, grupa starożytnych organizmów blisko spokrewnionych ze zwierzętami.

Przypominamy, że społeczność naukowa zawsze argumentowała, że ​​źródłem pochodzenia był ocean rozwój życia na naszej planecie. Wynika to częściowo z faktu, że naukowcy odkryli większość skamieniałości najwcześniejszych żywych istot na dnie morskim.

Ale ponieważ skamieniałość Bicellum brasieri Najwyraźniej żył w tym, co kiedyś było jeziorem, naukowcy doszli do wniosku, że inne środowiska również odegrały rolę w pojawieniu się życia na Ziemi.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up