Facebook Marketplace ma 1 miliard użytkowników

29/04/2021 15:52

Do tej pory Facebook Marketplace odniósł duży sukces, mając 1 miliard użytkowników. Dla porównania na Facebooku jest 2,85 miliarda użytkowników. Dlatego ponad jedna trzecia korzysta z tego rynku.

Facebook Marketplace

Miliard użytkowników na Facebooku Marketplace

„Inwestujemy w tworzenie przyszłości handlu”, zadeklarował Mark Zuckerberg w rozmowie telefonicznej po publikacji wyników finansowych Facebooka za pierwszy kwartał 2021 roku. „Przed nami długa droga, aby zbudować kompletną platformę komercyjną we wszystkich naszych usługach. Ten nowoczesny system handlu połączy wiele obszarów, w których mamy już solidną ofertę, takich jak reklamy, narzędzia społecznościowe i wiadomości, z obszarami takimi jak sklepy, wiadomości korporacyjne i płatności ”.on dodał.

Dlatego Facebook Marketplace ma miliard użytkowników, cztery lata po uruchomieniu platformy, która może pamiętać Le Bon Coin. Obecnie rynek liczy ponad milion „sklepów”, które każdego miesiąca odwiedza ponad 250 mln osób. Dlatego większość z nich to nadal reklamy indywidualne.

Jak możesz sobie wyobrazić, Covid-19 przyczynił się do sukcesu rynku Facebooka. Coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż na nim produktów. Mark Zuckerberg rozpoznał to.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up