Fotograf zrekonstruował twarze faraona Echnatona i jego żony Nefertiti

3 lata ago

W miarę upływu lat technologia rozwija się, co pozwala nam robić coraz więcej rzeczy, które wcześniej nie były możliwe. Tym razem jest to zasługaON że Bas Uterwijk, holenderski fotograf, był w stanie zrekonstruować twarze flagowej pary zStarożytny Egipt.

Po raz pierwszy dzięki Uterwijkowi wiemy, jaki był faraon Echnatona i jego żona, Nefertiti. Te zdjęcia, które zostały omówione, są dostępne na koncie Instagram tego artysty. Ponadto, jeśli spojrzysz na jego konto, znajdziesz inne kultowe postacie z przeszłości.

Zdjęcie Igor Kon. Kredyty z Pixabay

Chociaż ta koncepcja jest dość innowacyjna i interesująca, jak wszystko inne, oczywiście nie przemawia do wszystkich. Jednak to nie powstrzyma Bas Uterwijk przed kontynuacją.

Interpretacja pracy Basa Uterwijka jest imponująca

W XVIII dynastii faraon Echnatona i jego żona Nefertiti rządzili starożytnym Egiptem. Tylko jedna statuetka, znaleziona w 1912 roku w Tell el-Amarna, dała nam pewne wyobrażenie o wyglądzie tych ważnych postaci. Ale dzięki Praca Uterwijksytuacja się zmieniła.

Fotograf użył programu opartego na sztucznej inteligencji (GAN lub Antagonistyczne sieci generatywne), aby dać nam rekonstrukcję tego, jak musieli wyglądać Echnaton i Nefertiti, z całkowicie ogolonymi głowami. Jak widać, zdjęcia pokazują, że ta para miała ciemną karnację, a Nefertiti miałaby znacznie jaśniejszą karnację niż Echnatona.

Inne wyróżniające się szczegóły, oczy tej kobiety były naprawdę cienkie, a spojrzenie głębokie. Zresztą możemy powiedzieć, że ta interpretacja królowej bardzo mu odpowiada. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, wiedz, że te zdjęcia są widoczne na koncie. Instagram Bas Uterwijk od 19 lutego 2021 r.

Innowacyjna metoda, która nie jest jednomyślna

Twarze Echnatona i Nefertiti nie są jedynymi, które odtworzył Uterwijk. W rzeczywistości, jeśli spojrzysz na jego Instagram, zobaczysz inne kultowe postacie, takie jak Juliusz Cezar lub nawet Jezus Chrystus. Nic dziwnego, że prace Uterwijka nie przemawiają do wszystkich.

W dodatku ten ostatni dobrze to rozumie, bo rekonstrukcje twarzy, które wykonuje, dotykają dziedzictwa kulturowego, a nawet wierzeń wielu ludzi. Jednak, zrekonstruowane zdjęcia wykonane przez tego artystę są warte obejścia.Powiązane posty

Go up