Facebook zaprasza Cię do przeczytania artykułów przed ich udostępnieniem

11/05/2021 07:32

Facebook czerpie inspirację z Twittera, publikując wiadomość dla wszystkich, którzy udostępniają post. Wyskakujące okienko pyta użytkownika, czy naprawdę chce udostępnić artykuł swoim znajomym, ponieważ nie otworzył go i dlatego nie przeczytał.

Udostępniaj nieprzeczytane artykuły wyskakujące na Facebooku

Facebook zaprasza Cię do przeczytania artykułu przed udostępnieniem go.

Prawdą jest, że tego typu wyskakujące okienka mogą denerwować niektórych ludzi. Możesz przeczytać artykuł na przykład w swojej przeglądarce, a nie w aplikacji Facebook. Dlatego Facebook nie wie, że przeczytał go już gdzie indziej, gdy stara się udostępnić go w sieci społecznościowej.

„Od dzisiaj testujemy sposób promowania bardziej świadomej wymiany artykułów z wiadomościami”., wskazany Facebook w wiadomości zamieszczonej… na Twitterze. „Jeśli chcesz udostępnić łącze do artykułu z wiadomościami, którego nie otworzyłeś, wyświetlimy wyskakujące okienko zachęcające do otwarcia go i przeczytania przed udostępnieniem go innym”., dodaje sieć społecznościową.

Jak widać na obrazku, są dwie opcje. Pierwsza otwiera artykuł. Drugi umożliwia udostępnienie artykułu bez jego przeczytania. Dlatego użytkownik zachowuje pewną kontrolę.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up