Clubhouse, aby umożliwić użytkownikom wysyłanie pieniędzy twórcom

06/04/2021 10:40

Dom klubowy wydaje się, że chce wykorzystać Twój sukces. W notatce opublikowanej na jego blogu platforma Reklama w rzeczywistości podpisali nowe partnerstwo ze Stripe, aby umożliwić użytkownikom rozwiązania wysyłanie pieniędzy twórcom.

Czy nadal musimy przedstawiać Clubhouse? Ta aplikacja, uruchomiona w kwietniu 2020 r. Na iOS, z radością pojawia się w sieci społecznościowej, z jedną ważną subtelnością: tekst ustępuje miejsca głosowi.

Clubhouse wprowadza funkcję umożliwiającą twórcom uzyskanie wynagrodzenia: kredyty klubu
Clubhouse wprowadza funkcję umożliwiającą twórcom uzyskanie wynagrodzenia - kredyty klubu

Dlatego pomysł jest dość prosty. Po zarejestrowaniu się użytkownicy mogą stworzyć swój własny kanał i rozpocząć rozmowę na wybrane przez siebie tematy z innymi współpracownikami.

Clubhouse wymyślił, jak płacić twórcom

W ten sposób rozmowy są transmitowane na żywo, a inni użytkownicy mogą dołączyć do kanałów, aby uczestniczyć i słuchać różnych mówców.

Sukces Clubhouse był natychmiastowy, ale aplikacja przechodzi trudny okres. W rzeczywistości CNIL rozpoczęła dochodzenie w celu ustalenia, czy sieć społecznościowa jest zgodna z dyrektywami przedstawionymi przez RGPD.

Wydaje się, że Clubhouse chce nadal wprowadzać innowacje. Firma właśnie ogłosiła wprowadzenie nowej funkcji skupiającej się na monetyzacji twórców. Funkcja opracowana we współpracy ze Stripe, która ma po prostu umożliwić użytkownikom usługi wysyłanie pieniędzy do ich ulubionych twórców.

Funkcja, która nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich twórców.

Koncepcja jest dość prosta. Po połączeniu z aplikacją wystarczy kliknąć profil twórcy, aby odkryć nowy przycisk o nazwie „wyślij pieniądze”. Kliknięcie go otworzy wyskakujące okienko, w którym mogą wprowadzić żądaną kwotę.

Następnie wszystko, co muszą zrobić, to wybrać bilet płatniczy i potwierdzić transakcję.

Jak wyjaśnia Clubhouse, wszyscy użytkownicy będą teraz mogli dokonywać płatności. W przeciwieństwie do tego, zostały one dotychczas aktywowane tylko dla garstki twórców, a globalne wydanie zaplanowano na później. Należy pamiętać, że twórcy otrzymają 100% przesłanych kwot, Clubhouse nie pobierze żadnej prowizji za te transakcje.Powiązane posty

Go up