Skip to content

TikTok dodaje automatycznie generowane napisy do filmów

7 kwietnia, 2021

TikTok wprowadza nową funkcję ułatwień dostępu, która automatycznie dodaje napisy do filmów użytkowników. Celem jest dotarcie do każdego, zwłaszcza do osób z problemami ze słuchem.

Automatyczne napisy TikTok

Automatyczne napisy w filmach TikTok

Gdy twórcy tworzą filmy w TikTok, mogą wybrać automatyczne napisy na stronie edycji po przesłaniu lub nagraniu wideo, aby tekst był automatycznie przepisywany i wyświetlany w ich filmach. Serwis społecznościowy dodaje, że twórcy mają możliwość zmiany tekstu podpisu po fakcie.

Ta nowa funkcja napisów jest dostępna po raz pierwszy w języku angielskim (Stany Zjednoczone) i japońskim. TikTok obiecuje wsparcie dla innych języków w nadchodzących miesiącach. Ale platforma nie określa, które z nich ani kiedy będą dostępne dla wszystkich użytkowników.

TikTok wspomina mimochodem, że nie przestał dodawać nowych funkcji do swojej aplikacji, w tym wprowadzenia w zeszłym miesiącu mediów w celu promowania przyjazności na platformie. Jedna z tych funkcji umożliwia twórcom filtrowanie komentarzy, podczas gdy inna ostrzega użytkowników w wyskakującym okienku, aby ponownie rozważyli nieodpowiednie lub nieprzyjemne komentarze. „Naszym celem w TikTok jest bycie dostępnym dla każdego i zobowiązujemy się do długoterminowej pracy”., wskazany Platforma.