Naukowcy stworzyli ludzkie narządy za pomocą druku 3D!

20/06/2021 13:06

Możesz tego nie wiedzieć, ale NASA niedawno zorganizowała konkurs na wyniki odstające zatytułowany „ Wyzwanie tkanki naczyniowej ”. Celem konkursu było zidentyfikowanie innowacji, które umożliwiają tworzenie od podstaw funkcjonalnych narządów do wykorzystania podczas długotrwałych misji kosmicznych. W rzeczywistości NASA jest zainteresowana tym, aby narządy do przeszczepów były dostępne w najdrobniejszych szczegółach, aby można je było wyprodukować i przechowywać z wyprzedzeniem lub wyprodukować na miejscu, w kosmosie.

W druku 3D

Według NASA świetna nowość.

Rzeczywiście, NASA właśnie opublikowała deklaracja ujawnienie wyników tego konkursu. Dwa zespoły naukowców z kalifornijskiego Wake Forest Institute for Regenerative Medicine (WFIRM) wyróżniły się, zdobywając dwie najwyższe nagrody.

Zespoły te skutecznie opracowały nie mniej niż funkcjonalną ludzką tkankę. Tkanki te mają strukturę naczyniową, która pozwala im pozostać przy życiu poza ciałem przez około 30 dni. Według NASA to świetna nowość.

Do tej pory naukowcom udało się stworzyć sztuczne narządy jedynie w stanie eksperymentalnym. Wiąże się to z produkcją ludzkich komórek i przedłużeniem ich życia w żywym organizmie. Zespoły WFIRM stworzyły narządy, które kopiują strukturę naczyniową ludzkiej wątroby.

Druk 3D umożliwił pozyskiwanie komórek i naczyń krwionośnych

Lynn Harper, dyrektor konkursu, powiedziała, że ​​te tkanki mogą naśladować to, co dzieje się w ciele. Należy zauważyć, że zespoły wykorzystały drukowanie 3D ludzkich komórek, a uzyskane naczynia krwionośne wykazały zdolność do zatrzymywania wystarczającego poziomu tlenu i składników odżywczych, aby przetrwać miesiąc.

Prace obu zespołów powinny wkrótce trafić na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Celem jest zbadanie wpływu promieniowania na organizm ludzki na poziomie komórkowym oraz w perspektywie długoterminowej.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up