Na południowym wybrzeżu Australii właśnie pojawiła się dziura.

20/06/2021 10:01

U wybrzeży Robe District w Australii utworzył się ogromny zapadlisko. Władze doradzają turystom unikanie wapiennych klifów wybrzeża.

Władze są zaniepokojone tą nagłą formacją ze względu na wielkość wnęki. Zjawisko pozostawiło duży otwór wielkości połowy kortu tenisowego. Dziura to zostało znalezione na wybrzeżu w pobliżu Robe, która jest bardzo popularną miejscowością turystyczną. Dlatego zachęca się turystów, aby nie zbliżali się do bezpośredniego sąsiedztwa formacji. Wgłębienie wciąż się powiększa, a tuż poniżej fale ślizgają się u stóp klifów. Władze miasta mówią o skutkach erozji wybrzeża. " Żyjemy na nierównym wybrzeżu. Nie ma ostrzeżenia, gdy takie rzeczy się zdarzają ”– skomentował urzędnik miasta.

Zdjęcie wybrzeża Australii.
Pixabay kredyty

Ciekawi ludzie mogą pokusić się o przyjrzenie się nowo powstałej otchłani. Jednak miasto Robe zachęca turystów, aby nie zapuszczali się na teren zamknięty.

Bardzo stare i niestabilne klify?

Patrick Hesp z Flinders University w Adelajdzie jest naukowcem specjalizującym się w badaniu skalistych klifów w regionie Limestone Coast. Z jego doświadczenia wynika, że ​​te zapadliska mogą tworzyć się w dowolnym momencie i są ostatnim miejscem, w którym ktokolwiek chciałby być. Profesor przywołuje strukturę geograficzną wapienia niestabilnego ze względu na swoją starożytność. Klify mają 200 000 lat. Dlatego niektóre części wybrzeża są bardzo niebezpieczne.

Trudno przewidzieć, kiedy te zjawiska wystąpią, ale znane są czynniki, które je wywołują. Chodzi o ulewne deszcze i silne fale oceaniczne. " Duża część ziemi zapadła się praktycznie natychmiast, a pęknięcia są czasami widoczne, zanim to się stanie. »Wyjaśnił profesor Hesp. Ekspert przypomina jednak, że zlokalizowanie tych pęknięć w glebach piaszczystych jest nadal trudne.

Przeczytaj także: 3 najgłębsze dziury na ziemi

Inne środki w przyszłości

Badacze śledzą erozję plaż i klifów w dzielnicy Robe od końca lat 40. Używają środków technologicznych do udoskonalania swoich obserwacji. Drony są wykorzystywane w szczególności do śledzenia ewolucji linii brzegowej w niektórych miejscach.

Miasto Robe twierdzi, że mogłoby podjąć więcej kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa wczasowiczom i społeczeństwu. Mogą one obejmować zmianę oficjalnych tras, aby odkryć wapienne klify Wybrzeża Wapiennego. Linia brzegowa regionu to prawdziwa atrakcja. Oferuje wspaniałe widoki i dobre miejsca do wędkowania. Władze wyznaczyły bezpieczne szlaki, aby zagwarantować nienaruszalność fizyczną odwiedzających.



Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up