Wyciek danych w Pôle Emploi: haker rezygnuje ze sprzedaży

17/06/2021 18:45

Haker, który niedawno sprzedał dane 1,2 miliona osób poszukujących pracy z Pôle Emploi, wycofuje się. W końcu zdecydował się nie sprzedawać bazy danych.

Centrum zatrudnienia

W wiadomości do Zatazhaker Pôle Emploi wskazuje:

Zajmuję się głównie dużymi strukturami firm, które oszczędzają na bezpieczeństwie danych swoich klientów zatrudniając tanich, głupich programistów, którzy popełniają banalne błędy. Zarabiam sprzedając dane różnym agencjom marketingowym i osobom prywatnym.

Ktoś napisał do mnie w MP i wyjaśnił, że to rządowa baza danych o bezrobotnych. Poczułem empatię: nikomu go nie sprzedałem i zdjąłem go ze sprzedaży. W tak trudnym okresie instytucje państwowe, takie jak Pôle Emploi, przynoszą wielkie korzyści społeczeństwu i postanowiłem nie zrujnować ich reputacji.

Bezrobotni Francuzi mogą spać spokojnie, nikt nie wykradnie ich danych.

Wiele danych zebrano od 1,2 miliona osób poszukujących pracy w Pôle Emploi. Znajdujemy imię, nazwisko, wiek, numer telefonu, miasto, kod pocztowy, poziom wykształcenia, ilość doświadczeń, posiadanie prawa jazdy, pojazd lub nie, żądany zawód, dane GPS, adres e-mail i datę utworzenia. z pliku.

Ze swojej strony Pôle Emploi ogłosił, że wszczyna śledztwo. Ze strony Krajowej Komisji Informatyki i Wolności (CNIL) prowadzone jest dochodzenie w sprawie powiadomienia o naruszeniu danych.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up