Spotify kupuje Podz, platformę do odkrywania podcastów

18/06/2021 10:07

Spotify inwestuje nieco więcej w podcasty i ogłoszenie dziś zdobycie Podza. Jest to platforma oferująca odkrywanie podcastów i to każdego dnia. Usługa strumieniowego przesyłania muzyki nie podaje kwoty wykupu.

Spotify kupuje Podz, platformę do odkrywania podcastów

„W Spotify inwestujemy w tworzenie i rozwijanie najlepszych (i najbardziej spersonalizowanych) podcastów na świecie. Pozyskaliśmy Podz, utalentowany mały zespół przedsiębiorców, inżynierów i projektantów, aby pomóc nam w dalszym ulepszaniu tego doświadczenia.”mówi grupa. Zauważa, że ​​jej eksperci od uczenia maszynowego poprawiają się od prawie dekady, ale wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Tu pomoże ekipa Podz.

„Wierzymy, że technologia Podz uzupełni i przyspieszy skoncentrowane wysiłki Spotify, aby stymulować odkrywanie, dostarczać słuchaczom odpowiednich treści we właściwym czasie i przyspieszać rozwój kategorii na całym świecie”., grupa kontynuuje.

Korzystając z dedykowanej technologii uczenia maszynowego, Podz generuje wysokiej jakości klipy, które umożliwiają użytkownikom oglądanie kluczowych momentów w odcinkach podcastów. Zachęca ich do odkrywania i słuchania nowych podcastów.

Nic dziwnego, że Spotify twierdzi, że zintegruje technologię Podz ze swoją usługą. Użytkownicy będą mogli z niego skorzystać przed końcem roku, ale nie ma jeszcze konkretnej daty.

Powiązane posty

Go up