tak będzie działać multi-urządzenie

21/06/2021 21:50

WhatsApp Wkrótce zaoferuje funkcję, na którą wszyscy czekaliśmy od lat: obsługę wielu urządzeń. I dzięki WABetaInformacja, wiemy, jak ta opcja będzie działać.

W rzeczywistości nasi koledzy opublikowali pod koniec zeszłego tygodnia zrzut ekranu, który pokazuje ekran aktywacji funkcji. Ujęcie, w którym pojawia się wiele szczegółów dotyczących jego możliwości, ale i ograniczeń. Ponieważ tam jest.

WhatsApp na smartfonie
Pixabay kredyty

Ale przede wszystkim skupmy się na tym, na co pozwoli ta nowa opcja.

WhatsApp: wiemy więcej o wielu urządzeniach

Obecnie nasze konta WhatsApp są powiązane z naszym numerem telefonu i mogą działać tylko na jednym urządzeniu.

Konkretnie zatem, jeśli skonfigurujesz WhatsApp na swoim iPhonie, a następnie zrobisz to samo na drugim telefonie, Twoje konto zostanie automatycznie odłączone od pierwszego urządzenia. I wzajemnie.

Jeśli to ograniczenie było zrozumiałe na początku istnienia platformy, pierwotnie WhatsApp miał zastąpić SMS-y, a tym bardziej dzisiaj. Teraz wielu z nas codziennie żongluje różnymi terminalami.

Przeczytaj także: Ale co oznaczają znaczniki wyboru w wiadomościach WhatsApp?

Maksymalnie 4 urządzenia powiązane z kontem

I właśnie po latach oczekiwania wydaje się, że wydawca rozwiązania w końcu wysłuchał próśb swoich użytkowników. W niedługim czasie będzie można skonfigurować i używać WhatsApp na różnych urządzeniach bez konieczności każdorazowego odłączania naszego konta.

Jednak teraz wiemy nieco więcej o funkcjach i ograniczeniach tej opcji.

Punkt pierwszy i nie mniej ważny, ten drugi pozwoli nam podłączyć do naszego konta do 4 urządzeń. To otwiera pole możliwości. Z drugiej strony edytor niczego nie narzuca i ta funkcja musi być aktywowana przez użytkownika. W związku z tym każdy zdecyduje, czy chce go aktywować na swoim koncie.

Przeczytaj także: WhatsApp znienawidzi tę nową funkcję Wiadomości Google

Będziesz musiał zaktualizować swoją aplikację

Kolejna rzecz, o której należy wiedzieć, ta funkcja obsługi wielu urządzeń nie ogranicza się do wysyłania wiadomości tekstowych. Będzie również obsługiwał połączenia głosowe i wideo. Dzięki temu będziesz mógł realizować wizje z członkami rodziny lub współpracownikami na czterech urządzeniach powiązanych z Twoim kontem.

Z drugiej strony istnieje ważne ograniczenie: aby działała, konieczna będzie aktualizacja aplikacji. Oczywiście na Twoich urządzeniach, ale także na Twoich kontaktach. Jeśli znajomy nie zaktualizował aplikacji na swoim telefonie, nie będzie mógł wysyłać wiadomości ani dzwonić do niego za pośrednictwem wielu urządzeń.

Przeczytaj także: 4 rzeczy, których nie powinieneś robić, jeśli cenisz swoje konto WhatsApp

Zwróć uwagę na wydajność!

WhatsApp określa również, że aktywacja tej funkcji może mieć wpływ na ogólną wydajność aplikacji. W rzeczywistości będzie oferowany w wersji beta i będzie zoptymalizowany w przyszłych wersjach aplikacji.

Dobra wiadomość, jednak funkcji wielu urządzeń będzie towarzyszyć funkcja przesyłania wiadomości… z iOS na Androida (i odwrotnie). W ten sposób będziesz mógł synchronizować swoje wymiany na iPhonie lub smartfonie z Androidem bez przechodzenia przez rozwiązanie innej firmy.Powiązane posty

Go up