Pole Emploi: dane 1,2 mln sprzedanych Francuzów, śledztwo otwarte

15/06/2021 17:43

Zebrano dane osobowe odpowiadające 1,2 mln profili na Pôle Emploi, a następnie udostępniono je do sprzedaży na forum odwiedzanym przez hakerów. Można uzyskać dostęp do znacznej ilości informacji. Czy to sztuczka? Albo scraping, który polega na zbieraniu danych rozsianych po całym miejscu?

Centrum zatrudnienia

Sztuczka ze strony Pola Emploi?

Wśród danych osobowych znalezionych dla profili Pôle Emploi znajdują się: imię, nazwisko, wiek, numer telefonu, miasto, kod pocztowy, poziom wyszkolenia, ilość doświadczeń, posiadanie prawa jazdy, przeniesione lub nie, pożądana praca, GPS dane, adres e-mail i datę utworzenia pliku.

Dostawca tej ważnej bazy danych nazywa się PieWithNothing. Za ten dokument zażądał 1000 dolarów. Baza nie jest już wymieniona na forum, co sugeruje, że została sprzedana. Ale w tej chwili trudno potwierdzić ten element.

W związku z zaistniałą sytuacją Pôle Emploi zapowiada: BFMTV które wszczęło dochodzenie wewnętrzne. Ale na razie grupa nie mówi nic więcej, ponieważ odmawia komentarza na temat zakresu naruszenia danych.

Uważaj na możliwość phishingu

Jeśli jesteś zarejestrowany w Pôle Emploi, bądź ostrożny. Twoje dane są potencjalnie w obiegu, a hakerzy mają dostęp do Twoich danych, takich jak adres e-mail i numer telefonu, a także tożsamość. Będziesz musiał uważnie monitorować swoje e-maile i wiadomości tekstowe przez kilka następnych dni / tygodni, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Może to być phishing z hakerem udającym grupę (jak na przykład Pôle Emploi), aby uzyskać jeszcze więcej danych.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up