Wrotki ożywają po 24 000 lat w wiecznej zmarzlinie syberyjskiej

13/06/2021 08:22

Natura nigdy nie przestaje mieć dla nas wielkich niespodzianek. I właśnie to pokazuje badanie opublikowane niedawno w czasopiśmie. Aktualna biologia. W rzeczywistości naukowcom udało się Organizmy wielokomórkowe powrócił do życia po zamrożeniu przez 24 000 lat.

Jest o Bdelloid, organizmy należące do podklasy wrotki, który od tamtego czasu więzi syberyjski lód plejstocen. Oczywiście naukowcy przeprowadzili wiele eksperymentów, aby lepiej zrozumieć tę niesamowitą zdolność.

Zdjęcie przedstawiające wieczną zmarzlinę.
Pixabay kredyty

Zauważ, że eksperci wiedzieli już, że wrotki mogą przetrwać zakłócenie metabolizmu, zjawisko to nazywa się kryptowaluta lub ABIOSUS. Jednak do tej pory społeczność naukowa nie była świadoma, że ​​mogą wrócić do życia po trwającej tak długo kryptobiozie.

Ponadto, nawet po tym badaniu, eksperci nadal nie wiedzą, w jaki sposób te wrotki mogły wrócić do życia po 24 000 długich lat.

Ten organizm pozostał obojętny podczas tysiąclecia, a potem wznów służbę

Aby uzyskać większą precyzję, naukowcy odkryli te niesamowite organizmy w próbce wiecznej zmarzliny pobranej w Syberia, 3,5 metra w głąb podłogi Rzeka Alazeja. Datowanie radiowęglowe potwierdziło, że zebrana wieczna zmarzlina miała 24 000 lat. Następnie zespół specjalistów przeanalizował zawarte w nim organizmy.

Ku zdumieniu wszystkich, zidentyfikowane w próbce słynne wrotki z przeszłości ożyły po bardzo długiej przerwie narzuconej przez warunki temperaturowe z Syberii. Zaskoczyło to badaczy, którzy postanowili poddać je próbie, aby porównać je z ich współczesnymi odpowiednikami.

W ten sposób naukowcy zamrozili te dwie kategorie wrotków na tydzień w temperaturze poniżej -15 ° C. Patrząc na ocalałych, zdali sobie sprawę, że wrotki z przeszłości i nasze czasy miały taką samą zdolność do wytrzymania tych ekstremalnych warunków.

Powrót do życia po opuszczeniu przez taką kryptobiozę rozdziawionych badaczy

Według Stasa Malavina z Instytutu Problemów Fizyko-Chemicznych i Biologicznych Gleby w Pushchino w Rosji i współpracowników, przeżycie wrotków po kryptobiozie zależy od proces krioniczny. Im delikatniej to drugie zostanie wykonane, tym mniejsze ryzyko, że kryształki lodu zagrożą życiu wrotków.

Jednak naukowcy nie mogą jeszcze wyjaśnić, w jaki sposób powstały te wielokomórkowe organizmy. nieszkodliwy kryptobiozy, która trwała 24 tysiące lat. W każdym razie konieczne będą dodatkowe badania, aby rozwikłać tę tajemnicę.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up