odkrycie nowej metody leczenia utraty smaku i zapachu

30/04/2021 12:12

Właśnie otrzymałeś nowe informacje na temat Covid-19. W rzeczywistości Bill Gates przewiduje powrót do normy do końca 2022 roku, a naukowcy odkryli, że Covid-19 jest powiązany z rzadkim zespołem neurologicznym. Ale to nie wszystko. Obecnie około 60% osób zarażonych Covid-19 doświadcza zmiany zmysłu węchu, a u 10% z nich objawy utrzymują się przez kilka tygodni lub nawet miesięcy.

Dlatego grupa ekspertów zbadała, jak prosto, ale skutecznie radzić sobie z konsekwencjami Covid-19. Leczenie inne niż stosowanie sterydów, które mogą powodować niepożądane skutki uboczne. I znaleźli sposób, który pozwolił im stopniowo odzyskać zmysły węchu i smaku.

Kredyty z Pixabay

Zabieg ten polega po prostu na ponownym wytrenowaniu nosa poprzez codzienne wąchanie różnych zapachów, zapachów i zapachów.

Trening węchowy: skuteczne i niedrogie leczenie bez skutków ubocznych

To zalecenie naukowców opiera się na dowodach, że powinien to być pierwszy zalecany sposób leczenia utraty węchu z powodu Covid-19, a nie stosowanie kortykosteroidów.

W rzeczywistości, systematyczne porównanie terapii po wirusowej utracie zapachu, w którym naukowcy porównali trening węchowy, układowe steroidy, terapie miejscowe, doustne leki niesteroidowe i akupunkturę, wykazało, że trening węchowy jest pierwszym sprawdzonym sposobem leczenia.

Według grupy ekspertów „ Trening węchowy nie ma znanych skutków ubocznych i jest niedrogi. Ponadto jest to jedyne dostępne leczenie poparte solidnymi dowodami. ».

Naukowcy wyjaśniają, że konieczne jest wąchanie co najmniej czterech różnych zapachów dwa razy dziennie, aby szybko i całkowicie wyzdrowieć. Jednak ostrzegają również, że leczenie może zająć miesiące.

Wystarczy, że codziennie wąchasz cztery różne zapachy.

Pamiętaj, że niektóre opisy przypadków sugerowały, że sterydy mogą pomóc ludziom odzyskać zmysł węchu. Jednak te leki mogą powodować skutki uboczne, takie jak zatrzymywanie płynów, wysokie ciśnienie krwi, a nawet prowadzić do wahań nastroju - informuje. Alert naukowy.

W każdym razie, badacz Carl Philpott z University of East Anglia w Wielkiej Brytanii stwierdził, że trening węchowy to „ tania, prosta i bez efektów ubocznych opcja leczenia różnych przyczyn utraty zapachu, w tym Covid-19. Jego celem jest pomoc w powrocie do zdrowia w oparciu o neuroplastyczność: zdolność mózgu do reorganizacji, aby zrekompensować zmianę lub uraz. ».

Osoby, które chcą czerpać radość z tego treningu, mogą używać czterech zapachów, takich jak goździk, róża, cytryna i eukaliptus. Mogą też zdecydować się na bardziej znane zapachy, takie jak skórka z cytryny, wanilia, a nawet fusy z kawy. Naukowcy zalecają również zmianę wszystkich czterech zapachów co 12 tygodni. Badanie pojawiło się w Międzynarodowe Forum Alergologii i Rynologii.Powiązane posty

Go up