Data premiery sequela I Am Legend Film

03/04/2021 15:21

Wyreżyserowany przez Francisa Lawrence'a I Am Legend to adaptacja powieści Richarda Mathesona. To trzecia filmowa adaptacja powieści Mathesona po „The Last Man on Earth” z 1964 roku i „Omega Man” z 1971 roku. Film wprowadził wiele zmian w materiale źródłowym, ale było wszędzie. sukces w biurze. Zakończenie filmu kończy podróż bohatera Willa Smitha, dr Roberta Neville'a, który przez lata próbował znaleźć lekarstwo na wirusa odpowiedzialnego za bliskie wyginięcie ludzkości. Neville, który był centralnym punktem opowieści, umiera pod koniec filmu; to jednak nie powstrzymało Warnera. Bros Pictures próbuje wydobyć sequel z ziemi. Dobre wyniki kasowe filmu i popularność postaci Smitha nadal podsycały spekulacje na temat możliwości kontynuacji „I Am Legend”.

Data premiery sequela I Am Legend Film

I Am Legend ”został wydany w kinach 14 grudnia 2007 roku przez Warner Bros. Obrazy i film otrzymały mieszane recenzje krytyków. Jednak film zarobił 585,3 miliona dolarów w kasie na całym świecie. Co zrozumiałe, zaczęły krążyć wieści o zainteresowaniu studia opracowaniem sequela. Różne doniesienia o rozmowach o sequelu wywołały poruszenie przez jakiś czas po premierze filmu, ale rozmowy te ucichły w ostatnich latach. Warner Bros. Pictures nie opublikowało żadnego oficjalnego komentarza na temat kontynuacji, ale jeśli dzięki magii lub boskiej interwencji powstanie sequel w tym roku, „I Am Legend” 2 może zostać wydany w 2024 roku.

Oryginalny film, którego akcja rozgrywa się w opuszczonym Nowym Jorku, opowiada historię doktora Roberta Neville'a, który wydaje się być ostatnim ocalałym z tego miasta po tym, jak śmiertelny wirus zabił lub przekształcił większość ludzi w okaleczone, przypominające wampiry stworzenia. To ekscytująca opowieść o nadziei i wytrwałości, która kończy się poświęceniem Neville'a w celu odzyskania zdrowia po wirusie, który, jak odkrył, został bezpiecznie dostarczony do obozu ocalałych.

W filmie występują Will Smith („Bad Boys”) jako dr Robert Neville, Alice Braga („Queen of South”) jako Anna i Charlie Tahan jako Ethan w rolach głównych. Salli Richardson i Willow Smith pojawiają się w retrospekcjach jako Zoe i Marley, żona i córka Neville'a. Film odpowiednio kończy podróż postaci Smitha i ustanawia go jako zbawiciela ludzkości. Jakakolwiek ewentualna kontynuacja historii byłaby prawdopodobnie bez postaci Smitha, ponieważ sprowadzenie postaci z powrotem, aby kontynuować historię, przerwałoby legendarny status, który postać osiągnęła pod koniec oryginalnego filmu.

Film ma również alternatywne zakończenie, w którym Neville przeżywa wydarzenia z filmu. Możliwa kontynuacja może łatwo kanonizować to zakończenie i skupić się na znalezieniu Neville'a, Anny i Ethana, aby znaleźć innych ocalałych ludzi. Ale reżyser Francis Lawrence postanowił działać na odwrót i opracował prequel w ciągu pierwszych kilku lat po premierze filmu. Od tego czasu odszedł z projektu po tym, jak starał się znaleźć historię tak intrygującą, jak oryginalny film, a prequel „I Am Legend” pozostaje w zawieszeniu. W 2018 roku Lawrence wyjaśnił powód swojej decyzji o wycofaniu się z projektu w podcastie „Happy Sad Confused”. Powiedział: „Czuł presję, by zrobić prequel, a to było w zasadzie, że stworzylibyśmy Contagion. A żeby zrobić coś, co jest kontynuacją, albo go w tym nie ma, albo trzeba zrobić coś naprawdę głupiego, to znaczy, wiesz, „Naukowcy zabrali mu DNA i jakimś cudem go ożywili! A to byłoby naprawdę głupie, więc pochyliłem się ”.

W 2014 roku Deadline poinformował, że Warner Bros. starał się ożywić serię, przepisując spekulacyjny scenariusz pisarza Gary'ego Grahama, aby pasował do świata „I Am Legend”. Od tego czasu o tym projekcie nie wspomniano więcej. Jeśli oryginalny film czegoś nas nauczył, to nigdy nie tracić nadziei, nawet w chwilach rozpaczy. Chociaż możliwość wydaje się ponura, moglibyśmy zobaczyć sequel (lub prequel / restart) „I Am Legend” w najbliższej przyszłości, jeśli jakiś wirus nie zniszczy wcześniej ludzkości.

Powiązane posty

Go up