Czy Brida nie żyje w 5 sezonie The Last Kingdom? a kto ją zabił?

11/03/2022 22:29

The Last Kingdom Season 5 został wreszcie wydany na Netflix. Mówi się, że sezon 5 jest ostatnim sezonem serii.

Serial jest adaptacją jednej z najsłynniejszych powieści wszech czasów, Opowieści saksońskich Bernarda Cornwella.

Firma Carnival Films wyprodukowała 5 sezon The Last Kingdom. Chociaż The Last Kingdom Season 5 to już koniec i nie będzie sezon 6 Pozostała część serii będzie kontynuowana w sequelu zatytułowanym Seven Kings Must Die, w którym Alexander Dreymon zagra rolę Uthreda w Bebbunburgu.

Głównym bohaterem serii jest Uhtred z Bebbanburga, którego gra Alexander Dreymon. Postać urodziła się jako Sas, a później została adoptowana jako Duńczyk. Akcja rozgrywa się w Anglii w IX i X wieku.

Aethelstan był pierwszym synem króla Edwarda. Uhtred był tym, który wyszkolił Aethelstana, by został żołnierzem w armii, ale planował stać się ważniejszym.

Aby zrealizować swoje marzenia, musi stawić czoła swemu największemu wrogowi i ponieść wiele porażek. Sezon 5 jest oparty na książkach 9 i 10 z 13 książek z serii.

Sezon 5 Ostatniego Królestwa dobiegł końca ze śmiercią kilku ważnych postaci, a jedną z nich jest Brida z Dunholm. Fani zastanawiają się, co stało się z Bridą i kto ją zabił? Więc nie martw się w tym artykule; wyjaśnimy szczegółowo, co stało się z Bridą w 5. sezonie The Last Kingdom.

Czy Brida nie żyje w 5 sezonie The Last Kingdom?

Tak, Brida zmarła w siódmym odcinku piątego sezonu The Last Kindom.

Jak wszyscy wiemy w Ostatnim Królestwie, los i życie Uthreda zawsze były splecione z Bridą.

W sezonie 5 The Last Kingdom po raz pierwszy zobaczyliśmy Bridę na Islandii, rodząc córkę Vibeke.

Vibeke wkrótce została uznana za jasnowidza przez Duńczyków mieszkających na Islandii. Zgodnie ze starożytnym rytuałem duńskich bogów, Widzący jest w stanie komunikować się z bogami nordyckimi.

Więc Brida i Duńczycy wierzyli, że mając Vibeke po swojej stronie, mogą zemścić się na Sasach za wszystko, co zrobili Duńczykom.

Brida chciała również zemścić się na Uthred za to, co jej zrobiła w sezonie 4, gdzie Brida powiedziała Uthredowi, aby ją zabił i dał jej honorową śmierć, ale Uthred, zamiast zabić Bridę, wziął ją do niewoli.

To rozgniewało Bridę i przysięgła, że ​​pewnego dnia wróci i zemści się na Uthred. W sezonie 5 po raz pierwszy widzimy, jak Brida atakuje Northumbrię, krainę rządzoną przez Sigtryggra i królową Stiorrę.

Ale zanim zaatakowała Northumbrię, Brida zaatakowała syna Uthreda Rongvaldra i odcięła mu genitalia. Następnie skupił się na Northumbrii i zabił tam niewinnych chrześcijan. Northumbria była jednym z miejsc, gdzie Duńczyk i Christian żyli w pokoju.

Czy Brida nie żyje w 5 sezonie The Last Kingdom?  a kto ją zabił?
Brida w sezonie 5 The Last Kingdom (Źródło zdjęcia: Netflix)

Zaatakował Northumbrię, aby udowodnić Uthredowi, że przybył po jej rodowód. Po zdetronizowaniu Sigtryggr, próbuje znaleźć córkę Uthreda, Stiorrę, aby ją również zabić.

Ale nie mogła tego zrobić, ponieważ Uthred, Finn i ich ludzie interweniowali i uratowali przed nią Stiorrę.

W walce w wypadku Brida straciła jedyną córkę Vibeke, co całkowicie złamało jej serce.

Po tym, w odcinku The Last Kingdom 7, Brida i Uthred mieli ostatnią konfrontację, w której Brida wezwała Uthreda do dżungli, gdzie wędrowali, gdy byli młodzi. Uthred i Brida walczyli tutaj.

Było oczywiste, że Brida nie chce już dłużej żyć, ponieważ po stracie jedynej córki Vibeke nie miała sensu żyć dalej.

Podczas walki Uthred i Brida mieli załamania emocjonalne, ale Uthred nie był w stanie zabić Bridy. Ale Brida błagała. Chciała, żeby Uthred ją zabił.

– Coś we mnie umarło, Uthred. Zabij mnie proszę. Na co czekasz?"

Uthred postanawia, że ​​nie zabije Bridy Uthred mówi, że jeśli jego syn wybaczył Bridzie po tym, co mu zrobiła, Uthred też powinien.

Brida błagała Uthreda, by ją zabił, i wysłała ją do Walhalli, by ponownie zjednoczyła się z córką Vibeke.

Ale Uthred mówi: „Nie! Nie zabiję cię. Zabicie ciebie zabije część mnie. Byliśmy zjednoczeni jak jedno! Jesteśmy tacy sami. Tak jak wcześniej była nadzieja, może być znowu nadzieja”.

Brida odpowiada, że ​​wszystko, co kiedykolwiek mieliśmy, zostało zniszczone. Uthred mówi, że dziewczyna, którą kochał, wciąż tam jest i pomoże ci znaleźć cel.

Oboje przeżyli załamanie emocjonalne podczas rozmowy, ale potem Storrioa wbija strzałę w serce Bridy, zabijając ją.

Stiorra zabił Bridę w sezonie 5 The Last Kingdom
Stiorra zabił Bridę w 5 sezonie The Last Kingdom (Źródło zdjęcia: Netflix)

Kto zabił Bridę i dlaczego?

Stiorra zabiła Bridę, ponieważ widziała niezliczoną ilość niewinnych ludzi, których zmasakrowała podczas ataku na Northumbrię.

Stiorra wierzy, że wyświadczyła swojemu ojcu Uthredowi przysługę, uwalniając go od klątwy Bridy.

Uthred powiedział, że Brida do niego wróci. Mógł zostać zbawiony i mógł znaleźć cel w swoim życiu. Ale Stiorra odpowiada, że ​​jej mąż Sigtryggr nie mógł zostać uratowany i dlaczego Brida miałaby otrzymać życie.

Stiorra obwinia ojca, że ​​Uthred mógł powstrzymać Bridę wcześniej, ale nigdy tego nie zrobił, i to wszystko jej wina, a także obwinia ojca za śmierć Sygtryggr.

Głównym powodem, dla którego Stiorra zabiła Bridę, był ból, który czuła, gdy widziała niewinnych ludzi umierających z rąk Bridy.

Poza tym po utracie męża Sygtryggr nie miała już nic, więc postanowiła uwolnić ojca od Bridy i jego klątwy, i tak zabiła Bridę.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up