Dlaczego „The Promised Neverland” sezon 3 jeszcze się nie wydarzył (mimo że ostatnia część była rozczarowująca)

12/01/2022 17:54

Obiecany sezon Neverland 3 ma wiele do odpowiedzi i pomimo chmur niepewności przyszłość serii wygląda obiecująco.

Obiecana Nibylandia to telewizyjna adaptacja bijącej rekordy popularności serii manga pod tym samym tytułem. Ta suspensowa seria anime o mrocznej fantazji została wydana po raz pierwszy w 2019 roku.

Anime fantasy to jeden z najpopularniejszych gatunków anime, zwłaszcza w ostatnich latach. Ten wyjątkowy gatunek obejmuje kilka bardzo popularnych anime, takich jak Morderca demonów, jujutsu kaisen, Atak na Tytana i wiele więcej.

Pierwszy sezon The Promised Neverland miał genialne założenie i fabułę, które położyły doskonałe podwaliny pod serial anime. Ustanowił pewne elementy horroru z istotnymi momentami napięcia, aby przyciągnąć zainteresowanie publiczności. Szkoda, że ​​nie można go używać w kolejnym sezonie.

Pierwszy sezon Promised Neverland został tak dobrze napisany, że stał się popularny na całym świecie i wszystkich zaniemówił.

Jednak sezon 2 miał pospieszne i stosunkowo rażące zakończenie, które nie uzasadniało fantastycznych cech mangi.

Co więc wydarzyło się w Obiecanej Nibylandii i co poszło nie tak?

Uwaga: ten post zawiera spoilery do „The Promised Neverland”.

Obiecany sezon Neverland 3
Obiecane postacie Neverland (Źródło zdjęcia: Adult Swim)

Kompletny opis wszystkiego, co wydarzyło się w Obiecanej Nibylandii

Historia zaczyna się w zaskakująco zdrowym tonie, ale niedługo ujawnią się prawdziwe horrory Obiecanej Nibylandii.

Historia zaczyna się od radosnej i pogodnej Emmy, 11-letniej sieroty, która mieszka w Grace Field House, samodzielnym sierocińcu, w którym mieszka Emma i 37 innych sierot w różnym wieku.

Dzieci wiodą codzienne życie z dużą ilością jedzenia, czystymi łóżkami, schludnymi ubraniami, zabawnymi grami i miłością swojej tak zwanej „mamy”, Izabeli.

Jej wykształcenie jest uważane za kluczową część jej rozwoju, a Emma wraz ze swoimi dwoma najlepszymi przyjaciółmi, Normanem i Rayem, konsekwentnie przoduje w rutynowych egzaminach.

Dzieci mają pełną swobodę, z wyjątkiem wyjścia poza mur lub bramę, która oddziela Grace Field House od świata zewnętrznego.

Horror zaczyna się, gdy pewnej nocy dziewczyna o imieniu Conny zostaje wysłana do „adopcji”, ale Emma i Norman podążają za nią z jej ulubioną pluszową zabawką, ponieważ zapomniała.

W drzwiach widzą martwego Conny'ego i odkrywają złowrogą prawdę o jego istnieniu, to znaczy, że zostanie wychowany jako mięso potwora.

Emma i Norman wraz z Rayem planują ucieczkę z Grace Field House z dziećmi. Trio zaczęło trenować inne dzieci pod pozorem gry w berka. Później dowiedzieli się więcej o ich rzekomej matce, Isabelli, i wymyślili, jak wyłączyć ich urządzenia śledzące, ale planowanie nie było stosunkowo proste.

Norman został oddany do adopcji na kilka miesięcy przed wyjazdem. Emma i Ray decydują się na ucieczkę ze swoim starszym rodzeństwem, pozostawiając połowę młodszych dzieci.

Wkraczając w ostatni odcinek pierwszego sezonu Obiecanej Nibylandii, ucieczka wreszcie się rozpoczęła. Ray i Emma podpalili dom Grace Field, dając im szansę dotarcia do krawędzi farmy i wspięcia się na gigantyczną ścianę za pomocą prześcieradeł skradzionych z ich domu.

W ten sposób tworzymy chwalebny i pełen emocji ostatni rozdział.

Obiecany sezon Neverland 3
Obiecany sezon Neverland 3 (Źródło zdjęcia: Adult Swim)

Co wydarzyło się w drugim sezonie Obiecanej Nibylandii?

Obiecany sezon Neverland 2 obraca się głównie wokół zagrożeń poza Grace Field House i sposobów ich rozwiązywania.

Spotykają wszelkiego rodzaju demony, w tym dobrych ludzi, Mujika i Sonju, którzy pomagają im w ich dążeniu do uratowania wszystkich.

Emma i Ray ponownie spotykają się z Normanem. Wraz ze swoimi sponsorami toczą walkę o wyzwolenie z demoniczną królową Legravalimą i śmiercionośnym Peterem Ratri, który zarządza farmami.

Ostatecznie, dzięki własnej determinacji, Emma zabezpiecza wolność wszystkich dzieci i ponownie wykuwa „Obietnicę”, sprowadzając je wszystkie do ludzkiego świata.

Czym była „Obietnica”?

„Obietnica” była porozumieniem zawartym w celu zakończenia długiej wojny między ludźmi a demonami. „Obietnica” była zrozumieniem, w którym każdy z nich będzie żył w swoich odrębnych światach.

Świat ludzi był wolny od zagrożenia ze strony demonów, a świat demonów, w którym zakładano hodowle ludzi, by dostarczać potworom pożywienia.

Więc co poszło nie tak w drugim sezonie „The Promised Neverland”?

Sezon 2 serialu całkowicie zaniedbał wszystkie znaczące łuki, które rozwijają bohaterowie głównych bohaterów, tacy jak Norman i Emma. Nie tylko pominięto niezbędne łuki, ale także tempo sezonu było bardzo szybkie.

Widzowie nie byli zadowoleni z drugiego sezonu, ponieważ pokładali duże nadzieje w anime, zwłaszcza po pierwszym sezonie.

Obiecany sezon Neverland 3
Promised Neverland Still (Źródło zdjęcia: Adult Swim)

Czy powinniśmy poczekać na sezon 3 „The Promised Neverland”?

Niestety zła wiadomość jest taka, że ​​druga odsłona serii zużyła cały oryginalny materiał z mangi.

Nie ma więc nadziei na trzeci sezon serialu.

Jest szansa, że ​​fani zobaczą restart, ponieważ jest to bardzo popularne anime. Mamy nadzieję, że restart (jeśli taki istnieje) cofnie rozczarowania z poprzedniego sezonu i doczeka się swojej pierwotnej świetności.

To prawie wszystko, co wiemy o możliwościach trzeciego sezonu „The Promised Neverland”. Mam nadzieję, że zostaniemy zrestartowani.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up