Zhakowany McDonald's: Kradzież danych klientów i pracowników

3 lata ago

Nadeszła kolej McDonald's na eksperymentowanie z włamaniem. Sieć fast foodów ujawnia, że ​​hakerzy byli w stanie przeniknąć do jej sieci i odzyskać różne dane, zarówno od klientów, jak i pracowników.

McDonalds Burger Fries Napój

Hakowanie McDonald’s jest skierowane do wielu krajów

Hakerzy byli w stanie infiltrować sieć McDonald's przez tydzień, zanim grupa wykryła nieautoryzowany dostęp i zablokowała go. Zatrudniono ekspertów do zbadania tego włamania, które w szczególności dotknęło Stany Zjednoczone, Koreę Południową i Tajwan, zgodnie z Dziennik "Wall Street.

W wiadomości do swoich amerykańskich pracowników McDonald's powiedział, że hakerzy byli w stanie uzyskać dostęp do pewnych biznesowych danych kontaktowych pracowników i franczyzobiorców, a także informacji o restauracjach, takich jak liczba miejsc siedzących i wielkość miejsc do zabawy. Firma twierdzi, że żadne dane klientów nie zostały skradzione w Stanach Zjednoczonych, a ujawnione dane pracowników nie były ani poufne, ani osobiste. Grupa radzi pracownikom i franczyzobiorcom, aby zwracali uwagę na potencjalne wiadomości phishingowe i byli dyskretni, gdy są proszeni o informacje.

Po stronie Korei Południowej i Tajwanu hakerzy uzyskali adresy e-mail, numery telefonów i adresy dostawy klientów. Koreańskie i tajwańskie oddziały McDonald's powiadomiły organy nadzoru o włamaniu. Grupa zamierza również skontaktować się ze swoimi pracownikami w RPA i Rosji, ponieważ wydaje się, że hakerzy byli w stanie uzyskać dostęp do ich danych.

Powiązane posty

Go up