zaskakująca teoria VAT

18/06/2021 20:15

Loki jest na dobrej drodze do wysadzenia wszystkich rekordów. I jak wszystkie bardzo popularne programy, jest więc w centrum wielu teorii… w tym jednej dotyczącej Tribunal des Variations Anachroniques.

Dość szalona teoria, która podważyłaby wszystko, co widzieliśmy w pierwszych dwóch odcinkach sezonu. Teoria, która przychodzi do nas z Reddit i która ostatecznie uczyniłaby TVA jednym z największych antagonistów we wszechświecie Marvela. Wyjaśnienia

Fragment pierwszego odcinka Lokiego.
Mobius, postać trochę odosobniona w Lokim - Disney + napisy

Zanim będziesz kontynuować czytanie tego artykułu, pamiętaj, że zawiera on wiele spoilerów związanych z pierwszymi dwoma odcinkami Lokiego. Dlatego lepiej nie czytać dalej, jeśli jeszcze ich nie widziałeś.

Co to jest VAT?

Przed omówieniem tej teorii najlepiej zacząć od przeglądu tego, co wiemy o podatku VAT.

W pierwszym odcinku Loki naszemu ulubionemu antybohaterowi udaje się uciec przed Avengersami, przejmując Tesserakt. Następnie jest rzutowany w wymiarze równoległym. Następnie oddział żołnierzy wydaje się go uwięzić i zabrać do TVA.

Dowiadujemy się wtedy, że Sąd Wariacji Anachronicznych narodził się po straszliwej wojnie doczesnej, która sprzeciwiała się różnym przepływom.

Biorąc pod uwagę sytuację i ponieważ zniszczenie wydawało się nieuniknione, tajemniczy Strażnicy Czasu interweniowali, aby połączyć wszystkie rzeczywistości w jedną i w ten sposób ożywić święty przepływ doczesny, jedyny, który ma prawo istnieć. Następnie utworzono TVA, aby zapewnić, że ta ostatnia pozostanie nienaruszona.

Kiedy powstaje nowa rzeczywistość, interweniuje w ten sposób, aby ją zniszczyć i uwięzić Warianty odpowiedzialne za jej pojawienie się.

Jednak kradnąc Tesserakt, Loki, którego znamy, został zmieniony w Wariant. Wariant, który powinien zostać zniszczony, ale został uratowany przez agenta TVA, Mobiusa, który postanowił wykorzystać go do upolowania innego niezwykle niebezpiecznego wariantu. Wariant, którego oblicze udało nam się wreszcie odkryć w drugim odcinku serialu.

Ale kim naprawdę są agenci VAT?

Jeśli uważnie obejrzałeś drugi odcinek Lokiego, musisz pamiętać o wymianie między tym ostatnim a Mobiusem.

Zaintrygowany naturą IVA, Loki pyta swojego nowego partnera, skąd pochodzi. Ten ostatni wyjaśnia następnie, że został stworzony przez Strażników Czasu, podobnie jak wszyscy inni członkowie Trójcy.

Wyjaśnienie, które Loki uważa za nieco fantazyjne i prowadzi do dość filozoficznej wymiany.

Co prowadzi nas do tej słynnej teorii, która się pojawiła na Reddicie. Teoria, która daje inne spojrzenie na samą naturę podatku VAT… i jego przedstawicieli.

Według tego Redditora, Strażnicy Czasu nie stworzyliby agentów IVA. W rzeczywistości te ostatnie byłyby Wariantami, których pamięć zostałaby przez nie wymazana. Mobius oczywiście nie odstępowałby od reguły i byłby też Wariantem… Wariantem z bardzo szczególnego okresu.

Znakomicie grany przez Owena Wilsona, Mobius jest bardzo ujmującą postacią i rozwinął prawdziwą fascynację latami 90. Co również podkreśliliśmy w naszym raporcie na temat 5 pisanek, których nie można przegapić w pierwszym odcinku Lokiego.

Historia Jet Ski

Podobny ukłon znajdujemy jednak w drugim odcinku serialu. Podczas gdy powinien trenować, Loki przegląda magazyn znaleziony na biurku Mobiusa. Magazyn poświęcony… skuterom wodnym.

Nieco później obaj towarzysze wracają do tego magazynu, a Mobius wyjawia Lokiemu, że jest głęboko zafascynowany skuterami wodnymi, które uważa za najpiękniejsze połączenie formy i funkcji.

Dziwne, co? Oczywiście, a to nie wszystko. Również w tym drugim odcinku, łowca TVA zostaje porwany przez Lady Loki. Następnie znajdujemy ją pod koniec odcinka, kiedy naszemu Lokiemu udało się znaleźć ślad swojego żeńskiego odpowiednika. Jednak to już nie to samo.

Bardzo zaniepokojona siedzi pod ścianą i kiwa się na boki, powtarzając te słowa: „To jest prawdziwe, to było prawdziwe”. Zaznacza też, że chce wrócić do domu. Dom, który nie ma podatku VAT.

A pióro?

Również w tym odcinku jesteśmy świadkami wymiany między Mobiusem a sędzią Renslayerem. Zmień się w długopis. Później dowiadujemy się, że Mobius ma zwyczaj przynosić przedmioty ze swoich podróży sędziemu, który jest również jego przyjacielem. Sędzia, który zbiera artefakty.

Mimo to Mobius dziwnie reaguje na ten długopis, długopis, którego nie pamięta.

Następnie przywołuje dar innego analityka, ale bez reakcji sędziego. A raczej bez jej próby udzielenia mu najmniejszego wyjaśnienia. Mimo to przedmioty te wydają się zajmować ważne miejsce w życiu tych ostatnich, trochę jak trofea.

W tym fragmencie dowiadujemy się również, że Mobius nigdy nie spotkał Strażników Czasu i że tylko sędzia Renslayer był w stanie się do nich zbliżyć.

Co w końcu prowadzi nas do Lady Loki. Lady Loki wyjaśniająca naszemu Lokiemu, że nie ma zamiaru przejąć kontroli nad IVA i wcale o to nie walczy. Co oczywiście oznacza, że ​​walczy o coś innego. Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o prawdziwej naturze podatku VAT?

Oczywiście to wszystko tylko teoria, ale trzeba przyznać, że jest dobrze wykonana. A jeśli pozostanie wierny, mógłby skierować Lokiego na zupełnie inny samolot. Trochę jak WandaVision, która też miała kilka poziomów czytania…Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up