Witamy w Blue Abyss, najgłębszym basenie na świecie

18/06/2021 11:06

Błękitna Otchłań Jest to projekt na dużą skalę, polegający na budowie bardzo głębokiego basenu. Ta ogromna witryna będzie wykorzystywana przede wszystkim do testowania sprzętu przemysłowego i/lub badawczego.

Największy basen, jaki kiedykolwiek zbudowano będzie w południowo-zachodniej Anglii. Masowa instalacja odbędzie się w strefie korporacyjnej Aerohub na lotnisku w Kornwalii. Centrum Blue Abyss będzie miało duży basen o długości 50 metrów i szerokości 40 metrów. Będzie to również miało część w kształcie studni o średnicy 16 metrów. Ten duży basen będzie miał głębokość 50 metrów, co czyni go najgłębszym basenem na świecie.

Zdjęcie basenu
Pixabay kredyty

Po ukończeniu w 2023 r. będzie mógł pomieścić ponad 42 000 m²3 Z wody. To 17 razy więcej niż basen olimpijski. Pamiętaj, że inżynierowie będą mogli kontrolować zasolenie i temperaturę wody.

Kompleks Blue Abyss to projekt brytyjskiego architekta Robina Partingtona. Jego budowę szacuje się na 175 mln euro. Sześć milionów euro jest już dostępnych na koszty przedbudowlane. Fundusze zostały już przeznaczone na inną infrastrukturę na 18 miesięcy budowy.

Basen o szerokim spektrum zastosowań.

Blue Abyss nie będzie wodnym centrum rekreacji. Służy tylko rozwojowi nauki. Kompleks zapewni odpowiednie ramy dla rozwoju robotyki podwodnej i eksploracji kosmosu. W rzeczywistości astronauci mogliby na przykład zostać tam na kursie szkoleniowym trwającym kilka dni lub kilka tygodni.

Wybór Kornwalii jako lokalizacji nie jest przypadkowy. W regionie kontynentalnym znajduje się stacja naziemna Goonhilly Satellite Earth Station i jedyna w Wielkiej Brytanii pozioma baza startowa na orbitach, Spaceport Cornwall.

Olbrzymi basen będzie miał uchylny dach i dźwig zdolny unieść ładunek do 30 ton. Ułatwi to transport sprzętu w basenie. Może to być replika Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, sztuczna jaskinia lub jakiś pojazd.

« Blue Abyss będzie wspaniałym atutem badawczym w dziedzinie lotnictwa, energii morskiej, robotyki podwodnej, fizjologii człowieka, obronności, rekreacji i przemysłu morskiego. Będzie to fantastyczne centrum edukacyjne dla dzieci i studentów”wyjaśnił kierownik projektu John Vickers. Ten były instruktor nurkowania wojskowego uważa, że ​​ośrodek ma szeroki zakres zastosowań.

Utworzono ponad 150 miejsc pracy

Budowa Błękitnej Otchłani jest witana z otwartymi ramionami na półwyspie. Poseł Steve Double uważa projekt " Będzie wspierać wiele wschodzących gałęzi przemysłu w Kornwalii, tworząc miejsca pracy wymagające wysokich kwalifikacji i dobrze płatne, a także współpracę między przemysłem, badaniami i edukacją. ».

Oczekuje się, że kompleks stworzy 160 miejsc pracy i przyniesie lokalnej gospodarce ponad 9 milionów euro rocznie.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up