Więzienia w USA, aby przetestować bransoletkę samobójczą

01/06/2021 11:16

Samobójstwa są główną przyczyną śmierci w amerykańskich więzieniach. Dlatego Administracja Więzienna Stanów Zjednoczonych przetestuje w Massachusetts a bransoletka antysamobójcza.

Izolacja może spowodować poważny wstrząs emocjonalny. Ten środek bezpieczeństwa więziennego polega na odosobnieniu. W zeszłym roku dochodzenie Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) przytłoczony przez Massachusetts Administration of Prisons (MADOC). Ten ostatni został oskarżony o naruszenie ósmej poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych. Dzieje się tak, poprzez nie zapewnianie odpowiedniej obserwacji osadzonym cierpiącym na zaburzenia psychiczne lub emocjonalne. . Raport śledczy nazwał środki restrykcyjne w więzieniach w Massachusetts okrutnymi. Stworzyłoby to niepotrzebnie trudne warunki, które mogłyby sprzyjać samobójstwu.

Zdjęcie autorstwa Barbara Rosner - Pixabay.com

Procedura izolacji może zająć ponad 22 godziny. MADOC nie planuje zakończenia praktyki. Poprawi to jednak monitorowanie osadzonych poddanych takiemu środkowi. Administracja więzienia spróbuję technologia do monitorowania oddechu i tętna izolowanych więźniów w czasie rzeczywistym.

Monitor aktywności opracowany przez 4Sight Labs

4Sight Labs to amerykańska firma specjalizująca się w technologiach oceny intensywności aktywności fizycznej. Wiadomo, że opracował Custody Protect. Jest to system, który opiera się na czujniku umieszczanym na nadgarstku lub kostce, aplikacji mobilnej oraz sztucznej inteligencji działającej w chmurze. Ich rolą jest ciągłe monitorowanie ludzi podczas ich aresztowania, transportu, zatrzymania przez policję i uwięzienia.

Administracja więzienia Massachusetts chce wykorzystać zasadę Custody Protect do opracowania swojej bransoletki przeciw samobójstwom. Magazyn internetowy Vice przypomina też, że 5 maja MADOC podpisał umowę z 4Sight Labs.

Administracja wyznaczyła również do oceny „Wykonalność bransoletek 4Sight Labs przez osadzonych o szczególnych potrzebach w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa, których opieka byłaby korzystna z noszenia bransoletki w celu monitorowania funkcji fizycznych (np. tętna) ”. Na razie Massachusetts wydaje się być jedynym stanem testującym tę technologię nadzoru w swoim systemie więziennym.

Inicjatywa, która pozostawia sceptyków

Bransoletka antysamobójcza będzie narzędziem zapobiegawczym, ale nie rozwiąże kryzysu zdrowia psychicznego w amerykańskich więzieniach. " Nie będziemy zajmować się problemami ze zdrowiem psychicznym więźniów, po prostu umieszczając na nich jakieś urządzenie śledzące i próbując zbierać dane biometryczne. », An I wyjaśnił James Gilmore.

L 'Fundacja Electronic Frontier nawet ostrzegać o poufności gromadzonych danych. " Niezależnie od tego, czy protokół jest kontrolowany przez państwo, czy przez prywatnego dostawcę, często trudno jest wiedzieć, jakie są ograniczenia dostępu do tych danych lub jakie są przepisy dotyczące przechowywania, użytkowania, bezpieczeństwa i przechowywania informacji. »Na swojej stronie pisze organizacja pozarządowa zajmująca się ochroną wolności w Internecie.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up