watchOS 8 zaoferuje bardzo ciekawą funkcję do spania

09/06/2021 07:40

jabłko odbyło się specjalne przemówienie na początku tygodnia z okazji rozpoczęcia WWDC 2021. Ogłoszenia były liczne, a firma w szczególności zatrzymała się watchOS 8, nowa wersja platformy Apple Watch. A ten ostatni zaoferuje właśnie bardzo ciekawą funkcję, funkcję skoncentrowaną na śnie.

Apple Watch, jak zapewne wiecie, jest zdecydowanie nastawiony na zdrowie. Tym samym został wzbogacony w wersjach swojej platformy o pewną liczbę zaawansowanych funkcji.

Apple Watch i jego aplikacje
Pixabay kredyty

Funkcje te w znacznym stopniu przyczyniają się do przyjazności zegarka, ale przede wszystkim pozwalają mu zwyciężyć nad konkurencją.

watchOS 8 zaoferuje coś nowego do spania

A Apple oczywiście nie zamierza na tym poprzestać. W każdym razie tak można wywnioskować z WWDC 2021.

Tym samym w poniedziałek Apple zaprezentowało watchOS 8 i kilka jego nowości. Firma szczególnie skupiła się na nowej wersji narzędzia relaksacyjnego zintegrowanego na pokładzie lub na dwóch dodatkowych zajęciach oferowanych przez platformę: tai chi i pilate.

Później Apple przedstawił również szereg innych funkcji, tym razem skierowanych do rodziny. I to wszystko.

Twój zegarek Apple Watch wkrótce będzie w stanie wykryć bezdech senny

Jeśli jednak Apple nie wypowiadało się zbyt wiele na ten temat, reszta konferencji i strona producenta pozwoliło nam to odkryć jedną lub dwie dodatkowe funkcje. W tym szczególnie jeden, który odnosi się do snu: mierzenie liczby oddechów.

Aby określić jakość snu danej osoby, należy wziąć pod uwagę kilka wskaźników. Na przykład ruchy, a nawet tętno. Krzyżując te dane, można ustalić różne cykle snu użytkownika zegarka Apple Watch i dowiedzieć się, jak spędzają noce.

Dane, które zostaną pobrane przez Zdrowie

Marce to jednak za mało, dlatego marka postanowiła dodać do równania nową zmienną: oddychanie.

Dzięki akcelerometrowi wbudowanemu w jego płytę i nowym algorytmom wbudowanym w watchOS 8, Apple Watch będzie mógł mierzyć tempo oddychania użytkownika podczas snu. A następnie pobierz te cenne dane w aplikacji zdrowotnej.

W szczególności watchOS 8 będzie w stanie wykryć bezdech senny i ostrzec użytkownika, że ​​coś jest nie tak. Umożliwi to wizytę u lekarza.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up