Epic Games Store i jego walka ze Steamem byłaby bardzo, bardzo droga dla Epic

12/04/2021 14:34

L 'Epic Games Store W ostatnich latach rozrósł się do tego stopnia, że ​​stał się niemal nieodzowną cyfrową platformą sprzedaży dla graczy PC. W swojej walce z hegemonią Valve z Parowy, spółka dominująca Fortnite Nie bał się uruchomić automatu biletowego, aby zwiększyć swoją bazę użytkowników, co jest strategią, która w dużym stopniu wpływa na przychody Epic ...

W każdym razie to właśnie ujawniają dokumenty wyprodukowane przez Apple w kontekście walki prawnej między Epicem a firmą z Cupertino oraz monopolistycznych oskarżeń o metody dystrybucji jego sklepu z aplikacjami na iOS. W tych ustaleniach rzeczywiście przesłane Model biznesowy Epic, dostępny do czytania, który będzie częścią argumentacji Apple'a podczas procesu zaplanowanego na maj przyszłego roku, jest szczegółowo opisany w licznych liczbach i szacunkach.

Dowiedzieliśmy się, że firma Epic wydałaby 444 miliony dolarów na minimalne gwarancje dla twórców gier i wydawców tylko na rok 2020. Minimalna gwarancja to gwarantowana zaliczka wypłacona na opracowanie lub wyłączność tytułu, niezależnie od wydajności gier. wyniknie z tego drugiego. Na przykład Epic zapłacił pod koniec 2019 roku 10,45 miliona dolarów - czyli 9,49 miliona euro - firmie Remedy za wyłączność tytułu. Kontrola w sklepie Epic Games. Ze względu na ilość ekskluzywów obecnych na platformie sprzedażowej można wymienić między innymi Efekt Tetrisa, Profesjonalna rolkarz Tony Hawk 1 + 2 lub seria królestwo serc - nie można się dziwić takiej sumie.

Taka strategia wydatków na rozwój cyfrowej platformy sprzedażowej kosztowałaby firmę Epic dużo pieniędzy. Mimo to, według dokumentów Apple, Epic straciłby 181 milionów dolarów w 2019 roku, a kwota ta wzrośnie do 273 milionów według prognoz na 2020 rok i 139 milionów na rok bieżący. Apple doszłoby do wniosku, że Epic Games Store nie byłby opłacalny ”przed kilkoma latami, jeśli w ogóleI nie spodziewasz się marży zysku brutto przed rokiem… 2027.

EGS opłacalny „w 2023 roku” według Epic

W swoim odpowiedź, Epic szacuje, że może osiągnąć rentowność w 2023 r., Nieco poniżej pięciu lat w porównaniu z szacunkami Apple. Udział Epic w transakcjach, które mają miejsce na platformie, jest siłą napędową wojny w walce między Epic i Valve na ich odpowiednich platformach sprzedaży cyfrowej. W rezultacie Epic utrzymuje się i podpisuje: 12% stawka ustawiona dla EGS w porównaniu z 30% na Steamie to „wystarczy, aby pokryć zmienne koszty operacyjne Epic Games Store”.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up