W zasadzie Phoebe musiała być zupełnie inna.

3 lata ago

Kto nie zna serii Przyjaciele? Nawet jeśli nie jesteś fanem, na pewno słyszałeś o tym serialu, który opowiada historię grupy 6 przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku. W każdym razie serial znany jest z humoru, ale przede wszystkim z chemii, która pojawia się za każdym razem między różnymi postaciami, aby dać widzom chęć kontynuowania nowego odcinka.

W gronie przyjaciół jest Phoebe Buffay, grana przez aktorkę Lisę Kudrow. Phoebe może być postrzegana jako „słoneczka” w serialu, a jej zabawne linie zawsze trafiają w cel, aby rozjaśnić nastrój. Jednak postać miała najmroczniejszą przeszłość, odkąd na przykład Phoebe została porzucona przez ojca, gdy była młoda.

Pixabay kredyty

Ale czy wiesz, że Phoebe musiała być zupełnie inna, gdy serial był w fazie rozwoju?

Phoebe podobno wcale nie musiała być taka wesoła i pełna życia, raczej musiała być jakąś gotycką dziewczyną z ciemną stroną.

Adaptacja postaci

Według FaktynacjaPhoebe musiała być zupełnie inna niż hipisowska masażystka i piosenkarka ludowa, którą znamy. Na początku musiała to być gotka, która zawsze była przygnębiona. Ponadto wśród aktorek, które miały zagrać tę postać, znalazła się m.in. Janeane Garolfolo, która wydawała się bardzo odpowiednia.

Wszystko się zmieniło, gdy Lisa Kudrow została zatrudniona do roli Phoebe. W rzeczywistości postanowiono napisać postać od nowa, aby miała ten rodzaj szalonej, świetlnej energii, z której słynie Kudrow.

Z jednej strony rozumiemy, dlaczego Phoebe musiała być mroczniejsza, biorąc pod uwagę jej przeszłość. Ale Friends byliby zupełnie inni, chociaż nikt nie wie, czy ta pierwsza iteracja postaci zadziałałaby, czy nie.

Rola postaci drugoplanowej?

Oprócz bycia brunetką, oryginalny koncept Friends mógł również oferować zupełnie inną Phoebe niż ta, którą znamy. W fazie rozwoju seria powinna skupiać się na grupie zaledwie 4 przyjaciół, a pozostali dwaj są uważani za postacie drugoplanowe. Tą dwójką musieli być Phoebe i Chandler.

W każdym razie serial jest tym, czym jest dzisiaj i nikt by nie chciał, żeby było inaczej. Jak dotąd pozostaje jedną z najpopularniejszych serii ostatnich dekad.Powiązane posty

Go up