Twórca Five Nights at Freddy's odchodzi z branży gier wideo, zagroził, że będzie wspierał Donalda Trumpa

18/06/2021 16:11

Five Nights at Freddy's to tak popularna seria gier wideo, że trwają prace nad adaptacją filmową. Sukces, który zawdzięczamy Scottowi Cawthonowi, dzięki rozwojowi wielu odcinków, które składają się na serial. Tyle że ten człowiek nie jest znany ze swoich postępowych, szczerych postaw antyaborcyjnych, jest żarliwym chrześcijaninem i zagorzałym republikaninem.

Scott Cawthon postanowił nawet wesprzeć finansowo kandydatów republikańskich, takich jak (bardzo kontrowersyjny) były prezydent USA Donald Trump.

Zdjęcie z Five Nights at Freddy's
Źródło: Scott Cawthon

Po licznych groźbach, jakie otrzymał jego stanowiska polityczne, Scott Cawthon odchodzi z branży gier wideo.

Scott Cawthon rezygnuje po groźbach

Scott Cawthon nigdy nie ukrywał swoich stanowisk. Mężczyzna sfinansował kilku republikańskich kandydatów, przekazując darowiznę w wysokości 36 000 dolarów, na której skorzystał w szczególności Donald Trump. Wybory, które przyniosły mu wiele krytyki, w szczególności oskarżanej o seksizm, homofobię czy rasizm.

W obliczu zagrożeń Scott Cawthon odchodzi na emeryturę z gier wideo, ojciec sześciorga dzieci. Na długiej notatce, częściowo przetłumaczonej poniżej, mężczyzna wyjaśnia swoją decyzję.

Mam za sobą długą, pełną i pełną wyzwań karierę. Wielu było dla mnie bardzo miłych i też próbowałem. Chciałem robić dobre gry, być świadkiem kreatywnych i utalentowanych fanów.

Wszystko po to, by powiedzieć, że odchodzę na emeryturę. W ciągu ostatnich kilku tygodni okazywano mi wielką miłość i wsparcie, w tym społeczność LGBT.
Mam teraz sześcioro dzieci, choć jedno z nich jest wielkości ciecierzycy (uwaga: jego żona jest w ciąży). Bardzo cię kocham. To mój świat. Chcę się na nich skoncentrować, chronić, być obecnym. Chcę, żeby fani zrozumieli.

Miałem błogosławioną karierę (…) Jakie to szczęście, że cię poznałem. Dziękuję wam wszystkim.

- Scott Cawthon

Scott Cawthon precyzuje jednak, że Five Nights at Freddy's nie kończy się, „że ktoś inny pociągnie za sznurki”. Deweloper zastrzega sobie prawo do wyboru zaufanego następcy i obiecuje przyszłe ogłoszenie.

W 2014 roku ukazała się pierwsza niezależna gra Five Nights at Freddy's opracowana i dystrybuowana przez Scotta Cawthona. To natychmiastowy sukces tego strasznego eksperymentu.Powiązane posty

Go up