Dla Donalda Trumpa dobrze, że Nigeria zablokowała Twittera, wszystkie inne kraje powinny zrobić to samo

11/06/2021 16:59

W piątek 4 czerwca rząd Nigerii bezterminowo zakazał używania Świergot na swoim terytorium. Nie bez powodu platforma Blue Bird usunęła tweeta od prezydenta Nigerii. Muhammadu Buhari. Wiadomość ta najwyraźniej zachwyciła byłą głowę państwa USA. Donalda Trumpa.

Nie przetrawiwszy swojego zakazu korzystania z tej sieci społecznościowej, gdy jeszcze był na stanowisku, Trump z dumą pokazuje swoje zadowolenie z decyzji nigeryjskiego rządu o zakazie korzystania z Twittera. Co więcej, Trump zachęcać inne kraje „ofiarami” podejścia Twittera do tego samego.

Pixabay kredyty

Jak możesz sobie wyobrazić, Twitter nie jest jedyną siecią społecznościową, która jest na celowniku Donalda Trumpa. Ten ostatni ma również ząb przeciwko Facebook, który również wyrzucił go z platformy. Dla byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych wolność wypowiedzi na Facebooku i Twitterze nie istnieje.

Donald Trump skorzystał z okazji, aby opróżnić swoją torbę

Ten słynny tweet prezydenta Buhariego zawierał groźby pod adresem nigeryjskich secesjonistów. A ponieważ tego typu publikacja nie jest zgodna z zasadami swojej platformy, Twitter ją usunął. Tym samym decyzja o zakazie korzystania z Twittera na terytorium Nigerii została zarejestrowana w piątek 4 czerwca 2021 r.

Biorąc pod uwagę ten fakt, niedawno przemawiał Donald Trump, wyraźnie pokazując, że jest za. Również Trump zapraszam wszystkie kraje brać przykład z Nigerii, bo Twitter może filtrować wiadomości polityków, nawet prezydentów.

Trump wskazał nawet, że powinien był zrobić to samo w kraju wujka Sama, gdy był jeszcze na stanowisku. Tak jak co, Donald Trump wciąż nie może przetrawić faktu, że Twitter odmówił mu dostępu do jego platformy po podżeganiu do przemocy, które doprowadziło do ataku na Kapitol.

Donald Trump też chce skończyć z Facebookiem

Podobnie jak na Twitterze, Facebook Miał też czelność zakazać Donalda Trumpa. Właśnie Trump wykorzystał tę okazję, by rozliczyć się z Markiem Zuckerbergiem i jego firmą. Dla Trumpa Facebook i Twitter znajdują się w tym samym koszyku. Dlatego Facebook również zasługuje na zakaz na całym świecie.

Trump wyjaśnił również, że gdy był jeszcze prezydentem, Zuckerberg nadal zapraszał się do Białego Domu, aby składać mu komplementy. Ale zabawne jest to, że Facebook i tak wyrzucił go ze swojej platformy. A dla niego jest to po prostu niezrozumiałe.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up