Tivoli, tajna broń Google do zabicia Duolingo

21/06/2021 06:30

Google jesteś oczywiście zainteresowany nowym rynkiem. Według Informacjaamerykański gigant podobno zamierza wykorzystać sztuczną inteligencję do pomocy w nauce nowych języków.

Nauka nowego języka nie jest łatwa, ale istnieje wiele rozwiązań, które pomagają nam wzmocnić nasze umiejętności. Zawarte w rynku aplikacji. Najbardziej znanym ze wszystkich jest oczywiście Duolingo. Inteligentne, zabawne i dobrze zaprojektowane narzędzie, które sprawia, że ​​pracujemy zarówno pisemnie, jak i ustnie.

Tablica do nauki hiszpańskiego
Obraz Dariusz Staniszewski z Pixabay

Od teraz na rynek przyjdzie kolej Google.

Tivoli, nowa tajna usługa Google?

Ta informacja nie została potwierdzona przez samą firmę, ale pracownicy Google pracują wewnętrznie nad nową usługą o nazwie Tivoli. Prace nad tą platformą rozpoczęły się podobno dwa lata temu, a firma podobno planuje jej uruchomienie do końca roku.

Według naszego źródła, Tivoli miałby szczególną cechę wykorzystywania sztucznej inteligencji do uczenia nas języków obcych. Dlatego został oparty na modelu konwersacji neuronowej Meena, modelu, który zmienił się i ewoluował w LaMDA. Będziemy też pamiętać, że ostatnia edycja Google I/O położyła duży nacisk na ten model.

Tivoli na razie opierałoby się wyłącznie na treści tekstowej. Jednak inżynierowie odpowiedzialni za jego rozwój chcieliby, aby ewoluował w kierunku wsparcia audio. Co ciekawsze, Google może polegać na innych swoich usługach, aby szkolić swoją sztuczną inteligencję.

Przeczytaj także: Google zmieni swój algorytm, aby ograniczyć zniesławienie

AI do nauki języka obcego

Rozmowa dotyczy w szczególności integracji z Asystentem Google lub YouTube. W tym drugim przypadku Tivoli może wygenerować kwestionariusze w języku przed filmem. Dlatego internauci muszą odpowiedzieć, aby uzyskać dostęp do żądanych treści.

Google oczywiście nie potwierdził ani nie zaprzeczył istnienia tej nowej usługi. Informacje nie dostarczają również żadnych namacalnych dowodów, a nasi współpracownicy polegają przede wszystkim na ich źródłach. Na tym etapie lepiej więc zachować ostrożność i poczekać na ewentualne uruchomienie usługi.

Nie wiemy, czy ten ostatni, zakładając, że istnieje, będzie w stanie obsłużyć nasz język.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up