Słuchanie przyrody może nam wiele pomóc - twierdzą naukowcy

3 lata ago

Słuchać dźwięki NaturaPodobnie jak śpiew ptaków lub słodka melodia strumienia, jest doskonale pocieszający. Ale dzisiaj nasz styl życia zastąpił je odgłosami samochodów i innych maszyn.

Dokładniej, zgodnie z metaanalizą przeprowadzoną na trzydziestu badaniach, różna muzyka tworzona przez naturę jest naprawdę korzystne dla ludzi. Jak podejrzewaliśmy, czy to w odniesieniu do naszego zdrowia psychicznego, czy samopoczucia fizycznego, dźwięki natury dają nam pozytywne fale.

Zdjęcie: Dimitris Vetsikas. Kredyty z Pixabay

Jeden z analizowanych przez naukowców eksperymentów wyraźnie to pokazuje. Jeśli masz szansę, nie wahaj się iść na zielono. Ale jeśli nie możesz, istnieje dość prosta alternatywa.

Naturalne dźwięki mogą zdziałać cuda w naszym ciele

Dla twojej informacji wyniki tej metaanalizy niedawno pojawił się w magazynie procedur National Academy of Sciences. I chociaż wyniki trzech tuzinów badań pokazują, że dźwięki, które wydaje natura, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, jedno z nich pokazuje to bardzo wyraźnie.

Dane te pochodzą z eksperymentu przeprowadzonego na dwóch grupach ludzi. Podczas gdy wszyscy pacjenci byli pod VM (Wentylacja mechaniczna), niektórzy skorzystali z dźwięków emitowanych przez naturę. A w tym drugim przypadku wyniki były zdumiewające.

Plik tętno, the ciśnienie krwi tak jak on poziom kortyzolu (hormon wytwarzany podczas stresu) były znacznie lepsze u ochotników, którym podobały się różne dźwięki natury. Naukowcy twierdzą, że śpiew ptaków zmniejsza stres, a bieżąca woda stabilizuje ciśnienie krwi i tętno.

Teraz wiesz, co zrobić, aby czuć się dobrze

Ryk miasta, w którym miesza się szum samochodów i inne okropne gwizdy, wywołuje stres. Co na dłuższą metę nieuchronnie szkodzi naszemu zdrowiu. Jeśli chcesz poczuć się lepiej, teraz wiesz, że słuchanie natury bardzo Ci pomoże.

Aby to zrobić, zzielenieć jest najlepszym rozwiązaniem. Ale przy obecnej pandemii, która zmusza nas do zamknięcia się w domu, z pewnością nie jest to możliwe dla większości z nas.

Istnieje jednak bardzo prosta i skuteczna alternatywa dla tych, którzy nie mają innego wyjścia, jak pozostać w domu. To jest Internet. Wśród witryn, które oferują odgłosy natury, masz na przykład Spotify lub youtube. Ponadto obecnie dostępnych jest również wiele aplikacji, które pozwalają nam cieszyć się naturalnymi dźwiękami.Powiązane posty

Go up