Na Marsie istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest siedliskiem drobnoustrojów pozaziemskich

08/05/2021 22:12

Według nowych badań drobnoustroje zdołały przetrwać w kosmosie poza niebem. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS). Jest więc duża szansa, że ​​Mars jest siedliskiem pozaziemskiego życia drobnoustrojów.

Mikroorganizmy to oddzielne żywe istoty. Istnieje wiele form życia, które nie mogą przetrwać na suchych pustyniach lub zamarzniętych regionach polarnych. Jednak niektóre mikroorganizmy mogą pojawiać się i rozwijać w takich ekstremalnych środowiskach. Powstaje pytanie o jego zdolność do przetrwania na innych planetach. Aby przetestować mikroby zdolne do przetrwania w trudnych warunkach kosmicznych, takich jak środowisko na Marsie, kolonie umieszczono poza ISS.

Kredyty z Pixabay

To doświadczenie On pokazał że niektóre mikroby są w stanie przystosować się do ekstremalnych warunków pogodowych. W rzeczywistości po 18 miesiącach eksperymentów wielu przeżyło.

Eksperyment przeprowadzony w ramach projektu BIOMEX

Projekt Biologia i eksperyment na Marsie o BIOMEX ma na celu określenie, jak dobrze biocząsteczki, takie jak składniki komórkowe, pigmenty biologiczne i biofilmy, mogą wytrzymać i utrzymać swoją stabilność w przestrzeni, a także w warunkach podobnych do Marsa.

Następnie próbki drobnoustrojów lądowych, w tym bakterii, mchów, glonów, grzybów, archeonów i porostów, umieszczono w pojemnikach przymocowanych na zewnątrz rosyjskiego modułu ISS Zvezda. Niektóre były trzymane na ziemi z powietrzem imitującym warunki na Marsie.

Przez 533 dni od października 2014 r. Do lutego 2016 r. Mikroorganizmy były narażone na ekstremalne warunki panujące w przestrzeni. Zostały poddane próżni, ogromnym wahaniom temperatury i intensywnemu promieniowaniu ultrafioletowemu. Mikroby były przedmiotem wielu badań od czasu ich powrotu na Ziemię w czerwcu 2016 roku.

Życia na marsjańskim podłożu?

Według raportu opublikowanego w magazynie AstrobiologiaTo archeony i bakterie zdołały lepiej przystosować się do ekstremalnego środowiska, na które narażone były mikroorganizmy. Zdolność, której nie miały bardziej złożone organizmy wielokomórkowe, w tym porosty i grzyby.

« Niektóre organizmy i biocząsteczki wykazały ogromną odporność na promieniowanie w przestrzeni kosmicznej i w rzeczywistości powróciły na Ziemię jako ocalałe z kosmosu. Oczywiście nie oznacza to, że życie na Marsie faktycznie istnieje. Ale poszukiwanie życia jest teraz najpotężniejszym motorem następnej generacji misji na Marsa, bardziej niż kiedykolwiek. », Wyjaśnił Jean-Pierre Paul de Vera, odpowiedzialny za projekt BIOMEX. Dlatego ostatecznie mikroorganizmy mogą rozwijać się w glebie Czerwonej Planety.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up