LinkedIn: do Internetu wyciekły dane z 500 milionów kont

09/04/2021 07:00

Obecnie haker sprzedaje dużą bazę danych z danymi 500 milionów kont LinkedIn. Znajdujemy imiona, nazwiska, adresy e-mail, numery telefonów, informacje o miejscu pracy, płeć, identyfikatory LinkedIn, linki do profili, linki do innych sieci społecznościowych oraz dane o zawodzie, raporty. CyberNews.

LinkedIn: do Internetu wyciekły dane z 500 milionów kont

Kradzież danych z 500 milionów kont LinkedIn

Haker oferuje próbkę dwóch milionów kont, aby udowodnić swój punkt widzenia. Podaje czterocyfrową stawkę (co najmniej 1000 USD) za dostarczenie pełnych danych dla wszystkich 500 milionów kont LinkedIn.

Czy ktoś włamał się na LinkedIn? Sieć społecznościowa poradnictwa zawodowego, kontrolowana przez Microsoft, żeby zapewnić że tak nie jest:

Zbadaliśmy rzekomy zestaw danych LinkedIn, który został udostępniony do sprzedaży i ustaliliśmy, że w rzeczywistości jest to agregacja danych z wielu witryn i firm. Obejmuje publicznie dostępne dane profilu członka, które wydają się być pobrane z LinkedIn. To nie jest hack na LinkedIn i żadne dane z kont prywatnych członków LinkedIn nie zostały uwzględnione w tym, co mogliśmy sprawdzić.

W każdym razie ta historia przypomina Facebooka. W ubiegły weekend haker za darmo przesłał dane 533 milionów użytkowników. Dane pochodzą z 2019 r., Ale możemy sobie wyobrazić, że dla większości użytkowników nadal są aktualne, w tym numer telefonu i adres e-mail.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up