Kiedy rolnicy wydobywają Ethereum z krowim łajnem

21/06/2021 11:36

Angielscy rolnicy znaleźli system wydobywania Ethereum przy użyciu krowiego odchodów z ich żywego inwentarza. W końcu wierząc, że pieniądze śmierdzą.

Nie jest tajemnicą, ale jednym z głównych zarzutów wysuwanych pod adresem kryptowalut przez ich krytyków jest (poważny) problem śladu środowiskowego. Kopanie kryptowaluty wymaga mocy obliczeniowej. A zatem energia. Energii, która nie zawsze jest zielona.

Krowa za płotem.
Obraz David Mark z Pixabay

Dlatego istnieje realny wpływ ekologiczny na kryptowaluty, a ponadto jest toover oficjalnie skłoniło Elona Muska do zawieszenia płatności Bitcoinami za samochody Tesla.

Krowie łajno do kopania kryptowalut

Wiele osób zastanawia się i zastanawia, jak sprawić, by kryptowaluty były bardziej ekologiczne. Wydaje się, że angielscy rolnicy zaczynają odpowiadać. Przynajmniej zgodnie z historią opowiedzianą przez Metro.

W Wielkiej Brytanii rolnicy wpadli na pomysł wykorzystania krowiego łajna do wydobycia Ethereum.

W szczególności obornik krowi wytwarza metan. Ten metan zamienia się w energię elektryczną. Ta energia elektryczna jest następnie wykorzystywana do zasilania górniczych RIG, bez dodatkowego zasilania z sieci. A szalone jest to, że sama energia elektryczna wytworzona podczas operacji wystarcza na zaspokojenie wszystkich potrzeb operacji.

Przeczytaj także: Ethereum Classic akcesorium

100% ekologiczna inicjatywa green

Wbrew pozorom pomysł nie jest zupełnie nowy.

W rzeczywistości minęło trochę czasu, odkąd brytyjscy rolnicy mogli wykorzystywać obornik bydlęcy do wytwarzania energii elektrycznej. Niektórzy nawiązali nawet bliskie związki z National Grid. Operacja jest dość lukratywna, ponieważ rolnicy, którzy skorzystali z tego programu, gromadzą 7 centów za kilowat. Mile widziany dodatek.

Ale teraz ta oferta nie jest tak korzystna jak oferta kryptowalut. Jak wyjaśnia Easy Crypto Hunter, firma stojąca za tą inicjatywą, platforma może generować 40… dziennie. To około 15 000 funtów rocznie.

I wydaje się, że to działa. Firma twierdzi, że ma ponad 250 zarejestrowanych klientów.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up