Norton 360 rozpoczyna wydobywanie Ethereum (kryptowaluty)

04/06/2021 16:45

Norton 360 był pierwotnie prostym programem antywirusowym i może teraz wydobywać Ethereum, kryptowalutę taką jak bitcoin. Ta nowa funkcja nazywa się Norton Crypto i jest już dostępna dla testerów. Stopniowo będzie dostępny dla wszystkich użytkowników.

Norton Miner Ethereum

Po aktywacji Norton Crypto oprogramowanie wykorzystuje kartę graficzną komputera do wydobywania Ethereum. Saldo zostanie natychmiast przeniesione do cyfrowego portfela hostowanego przez Norton w chmurze.

„Ponieważ gospodarka kryptograficzna nadal zajmuje coraz ważniejsze miejsce w życiu naszych klientów, chcemy umożliwić im wydobywanie kryptowalut z Norton, marką, której ufają”., zadeklarował Vincent Pilette, PDG NortonLifeLock. „Norton Crypto to kolejny przełomowy przykład tego, jak rozszerzamy naszą platformę cyberbezpieczeństwa, aby chronić ciągle zmieniające się cyfrowe życie naszych klientów”.dodaje kierownik.

Norton pozostaje dyskretny w zakresie szczegółów technicznych dotyczących wydobywania Ethereum za pomocą swojego programu antywirusowego. Nie wiemy, czy wszystkie komputery są kompatybilne, czy istnieje minimalna konfiguracja. Nie wiemy również, czy komputery wydobywają się niezależnie, czy też Norton jest w jakikolwiek sposób zaangażowany. Jeśli tak, to program antywirusowy mógłby (być może) pobrać niewielką prowizję.

Powiązane posty

Go up